Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rally Turecko

Ledecká zlato v paralelním slalomu neobhájila, ve finále ji zdolala Rakušanka Ulbingová

Sierra Nevada – Ester Ledecká přišla o korunu světové šampionky v paralelním slalomu. Obhájkyně zlata na mistrovství světa v Sierra Nevadě nestačila ve finále na devatenáctiletá Rakušanku Danielu Ulbingovou, vedoucí ženu Světového poháru v této disciplíně. Třetí skončila Ruska Aljona Zavarzinová.

Ester Ledecká
zdroj: ČTK/PR/ASC Dukla/ autor: Ivana Roháčková

Ze zisku stříbra ale Ledecká zklamaná nebyla. "Ne, rozhodně ne. Od začátku to byl těžký závod, podmínky byly jiné, než míváme na svěťácích, takže to bylo takové organizačně zvláštní. Před finále nebyla možnost prohlídky, to jsem moc nečekala, ale jsem ráda, že se závod v těch podmínkách uskutečnil. Mám radost z výsledku," řekla Ledecká.

Jednadvacetiletá Ledecká ve finále musela jet v pomalejší modré dráze, protože byla v kvalifikaci druhá za Ulbingovou. Navíc udělala drobnou chybu a v cíli na mladičkou Rakušanku ztratila 27 setin sekundy. Ulbingová ke dvěma medailím z letošního juniorského MS přidala světový seniorský titul.

"Celou dobu jsem si vybírala červený slalom, protože jsme po kvalifikaci usoudili, že byl možná trochu rychlejší. Finále jsem jela v modré, kterou jsem neměla tak najetou. Ale Ulbingová zajela perfektní jízdu, musím jí složit poklonu," uznala Ledecká.

Přestože jela finále v modré dráze, věřila v šanci na zlato. "Určitě, protože přede mnou vyhráli dva (muži, pozn. autora) v modré, takže jsem věděla, že šance je vždycky. I kdyby všichni prohrávali v modré, budu mít šanci. Rozhodně jsem to nevzdávala a chtěla jsem bojovat až do konce," pokračovala. Nepovažovala za křivdu, že jela finále v evidentně horší dráze. "Nikdy nemůžou být stejné dvě tratě, ani kdyby se snažili sebevíc."

Ledecká, jež úspěšně střídá snowboarding s alpským lyžováním, prošla do finále bez větších problémů. Postupně porazila Rusku Jekatěrinu Chatomčenkovovou a Němky Ramonu Theresii Hofmeisterovou a Cheyenne Lochovou.

Stříbrná medaile je pro ni po světovém titulu z rakouského Kreischbergu v roce 2015 druhým cenným kovem ze světových šampionátů. Na další medaili může zaútočit ve čtvrtečním odloženém obřím slalomu, který je v této sezoně její silnější disciplínou. Na posledním MS v něm vypadla ve čtvrtfinále.

Mužský závod v Sierra Nevadě vyhrál lídr Světového poháru v alpských disciplínách Rakušan Andreas Prommegger, který na cestě k titulu dvakrát uspěl v pomalejší modré dráze. Ve finále porazil o 16 setin sekundy krajana Benjamina Karla, jemuž překazil útok na pátý světový titul. Třetí skončil Andrej Sobolev z Ruska, který ke zlatu a stříbru z MS 2015 přidal třetí medaili.

Snowboarding - paralelní slalom:

Ženy: 1. Ulbingová (Rak.), 2. Ledecká (ČR), 3. Zavarzinová (Rus.), 4. Lochová (Něm.).

Muži: 1. Prommegger, 2. Karl (oba Rak.), 3. Sobolev (Rus.), 4. Galmarini (Švýc.), ...v kvalifikaci 45. Jelínek, 46. Brůžek, Počinek (všichni ČR) - nedokončil.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy