Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Atletika

Dlouho jsem bojovala s anorexií, přiznala Koukalová

Ač se o ní ví kdeco, toto zůstávalo tajemstvím, o kterém téměř nikdo nevěděl. Gabriela Koukalová s tím vyšla ven až nyní. Ve své knize prozradila, že od mládí bojovala s anorexií, s kterou absolvovala i olympijské hry v Soči 2014. Zbavila se jí až v sezoně 2015/16, kterou korunovala titulem mistryně světa a ziskem křišťálového glóbu za celkové vítězství ve Světovém poháru.

Gabriela Koukalová
zdroj: Reuters autor: Leonhard Foeger

Osmadvacetiletá Koukalová, jež kvůli problémům s lýtky v uplynulé sezoně nezávodila a na neurčito přerušila kariéru, ve zpovědi přiznala, že měla s příjmem potravy problémy od 17 let. Vše zřejmě odstartovala kritika nadváhy od trenéra v juniorské reprezentaci. Ve snaze zhubnout pak vyzkoušela řadu diet, často zvracela nebo jedla odličovací tampony namočené ve vodě.

Z problémů jí pomohl manžel Petr Koukal, který biatlonistku přesvědčil, že potřebuje odbornou pomoc. Terapie zabrala a Koukalová se naučila potíže zvládat. Podle odborníků je ale možné, že se psychické problémy z minulosti podepsaly i pod její současné zdravotní trable, které mohou být psychosomatického původu.

Poruchou příjmu potravy trpěly v minulosti i další sportovkyně, například vytrvalkyně Eva Vrabcová-Nývltová. Anorexie zničila kariéru ruské krasobruslařce Julii Lipnické, vicemistryni světa a olympijské vítězce ze soutěže družstev ze Soči. V mládí s nemocí bojovala i nizozemská cyklistická hvězda Leontien Zijlaardová-Van Moorselová, čtyřnásobná olympijská vítězka.

Je nám líto, video expirovalo.
Gabriela Koukalová dlouho trpěla poruchou příjmu potravy
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy