Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Německo - Španělsko

Koukalová nebude závodit ani v příští sezoně. Návrat si teď neumím představit, říká

Ani v příští sezoně se nehodlá vrátit k biatlonovým závodům. Osmadvacetiletá mistryně světa ve sprintu z roku 2017 Gabriela Koukalová kvůli přetrvávajícím potížím s lýtky vynechala olympijskou sezonu a nyní se rozhodla, že se k závodnímu biatlonu nevrátí ani v příští sezoně. Brzké rozhodnutí oznámila serveru Sport.cz při akci Ukliďme svět, ukliďme Česko, jejíž je patronkou a do které se ve středočeských Hořovicích osobně zapojila.

Gabriela Koukalová
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

Koukalová naposledy závodila loni 19. března. Kvůli bolavým lýtkům nemohla od loňského léta naplno trénovat a v lednu oznámila, že nepojede na olympiádu do Koreje. Její případný návrat je momentálně v nedohlednu.

"Musím říct, že v tuhle chvíli si absolutně neumím představit, že bych se ještě někdy vrátila, ale zároveň to nechci vůbec uzavírat. Člověk nikdy neví a třeba za rok, za dva mi to bude chybět," řekla trojnásobná olympijská medailistka ze Soči.

Do příštího ročníku Světového poháru, jehož součástí bude i závod v Novém Městě na Moravě, nenaskočí. "Teď určitě vůbec nemám chuť se vracet někam zpátky," uvedla Koukalová, která předloni ovládla celkové hodnocení Světového poháru.

V nedávném rozhovoru pro časopis Glanc Koukalová hovořila o úzkostech a pocitu, že kromě rodiny a manžela ji lidé z okolí přestali podporovat. Tvrdila ale také, že věří, že v biatlonu ještě neřekla poslední slovo. V průběhu března měla své fyzické potíže znovu řešit s fyzioterapeutem Pavlem Kolářem.

O svém aktuálním zdravotním stavu v rozhovoru pro Sport.cz majitelka šesti medailí z mistrovství světa nehovořila. "Necítím se na závodění fyzicky ani psychicky, nemám vnitřní touhu vyhrávat. Chci teďka chvíli dělat i jiné věci," přiznala.

Motivaci k návratu k vrcholovému sportu ale nenašla a je jasné, že minimálně další rok se bude muset český biatlon obejít bez ní. "Děkuji všem za podporu a nezoufejte, že nebudu závodit. Stejně bych příští rok nejspíš nic nevyhrála," uvedla.

Je nám líto, video expirovalo.
Hamza: Koukalová si potřebuje psychicky odpočinout. Věřím, že se ještě vrátí

"Věděli jsme už předtím, že ta možnost, že Gábina vynechá i celou další sezonu, je velmi reálná. Její zdravotní problémy přetrvávají a jiná alternativa, než že z toho na delší časový úsek vypadne, tam není. Rozhodla se tak, je to tak a hotovo," řekl předseda Českého biatlonového svazu Jiří Hamza.

I při absenci největší hvězdy týmu získali čeští biatlonisté na olympijských hrách dvě medaile ve sprintu. Z bronzu se radovala Veronika Vítková, která byla díky stabilním výkonům jasnou českou jedničkou uplynulé sezony, stříbro vybojoval Michal Krčmář.

Zdroj
ČTK, iDNES

Hlavní zprávy