EP Benátky nad Jizerou

Běžcům se dařilo: Boudíková doběhla pátá, Řezáč sedmý

Oberammergau (Německo) - Páté místo obsadila v prestižním König Ludwig Laufu dálková běžkyně Adéla Boudíková. Na 46 kilometrů dlouhé trati se dařilo i zdravotními problémy stíhanému Stanislavu Řezáčovi, který doběhl mezi muži sedmý s pouze pětivteřinovou ztrátou na vítězného Nora Johana Kjölstada. Ženám kralovala Švýcarka Seraina Bonerová.

Stanislav Řezáč
zdroj: TONO agency

Za hustého sněžení jela tradičně dlouho pohromadě velká skupina běžců. O únik se poté sice pokusil Rus Jevgenij Dementěv, který asi patnáct kilometrů před cílem vedl téměř o minutu, ale svůj náskok neudržel. V závěrečném kilometru se pak do čela dostal Kjölstad, který vyhrál před krajanem Simenem Östensenem, třetí doběhl švédský závodník Daniel Tynell. Oba Norové se po dnešku dělí se stejným bodovým ziskem o vedení ve Ski Classics.

Řezáč, jenž v týdnu prodělal žaludeční virózu, se držel schován ve skupině a dopředu se začal tlačit až v závěru. Nakonec ztratil jen pět vteřin na vítěze a dojel sedmý, stejně jako na Marcialonze. V průběžném pořadí Ski Classics je čtyřicetiletý dálkový běžec na šestém místě.

Boudíková se držela ve skupině bojující o stupně vítězů, ale na třetí místo v cíli ztratila patnáct vteřin a za Bonerovou dojela o 34 vteřin zpět. Švýcarka zvítězila před Norkami Tuvou Staverovou a Lailou Kveliovou.

Seriál Ski Classics bude pokračovat přesně za měsíc ve Švédsku. Na pořadu bude slavný Vasův běh na 90 km klasicky.

Výsledky König Ludwig Laufu:

Muži: 1. Kjölstad 1:57:58,3, 2. Östensen (oba Nor.) -2,4, 3. Tynell (Švéd.) -3,7, 4. Pettersen -3,8, 5. A. Aukland -4,1, 6. Callesen (všichni Nor.) -4,6, 7. Řezáč -5,0.

Průběžné pořadí Ski Classics (po 3 z 6 závodů): 1. Östensen 490, 2. Kjölstad 490, 3. Dahl (Nor.) 343, ...6. Řezáč 280, 49. Koukal 19.

Ženy: 1. Bonerová (Švýc.) 2:07:42,2, 2. Staverová -18,5, 3. Kveliová (obě Nor.) -18,9, 4. Ročevová (Rus.) -26,8, 5. Boudíková -34,3, 6. Nyströmová (Švéd.) -43,2.

Průběžné pořadí Ski Classics (po 3 z 6 závodů): 1. Bonerová 570, 2. Kveliová (Nor.) 360, 3. Nyströmová (Švéd.) 335, ...19. Zelenková 44.