Marcialongu ovládli Norové, Řezáč dojel sedmý

Cavalese (Itálie) – V pořadí 41. ročník tradičního dálkového běhu na lyžích Marcialonga ovládla trojice Norů - závod na 70 km klasicky poprvé vyhrál Nor Simen Östensen před Johnem Dahlem a loňským vítězem Jörgenem Auklandem. Nejlepším nenorským závodníkem byl na sedmém místě Stanislav Řezáč. Martin Koukal obsadil 32. místo.

Marcialonga
zdroj: ČTK/AP

Tradičně dlouho jela pohromadě velká skupina a Östensen, letošní mistr Norska na klasické patnáctce, zaútočil sedm kilometrů před cílem. Vedení udržel i v závěrečném zrádném stoupání do cíle. "Na tohle trénuju už několik let a je to úžasné. Samozřejmě to patří mezi má velká vítězství, řadím to hodně vysoko," řekl Östensen.

Řezáč byl ve špičce vidět, často bojoval o prémie, ale závěrečnému nástupu soupeřů nestačil. Do cíle dojel sedmý s téměř minutovým odstupem. Před Řezáčem bylo šest Norů.

Závod žen ovládla Ruska Julia Tichonovová s více než minutovým náskokem před Švýcarkou Serainou Bonerovou. Třetí skončila Švédka Annika Lofströmová.

Výsledky Marcialongy

Muži: 1. Östensen 3:10:16,1, 2. Dahl -12,7, 3. J. Aukland -13,0, 4. Kjölstad -13,2, 5. A. Aukland -46,6, 6. Berdal (všichni Nor.) -49,2, 7. Řezáč -56,0, ...32. Koukal (oba ČR) -4:00,1.

Průběžné pořadí Ski Classics (po 2 z 6 závodů): 1. Östensen 320, 2. Dahl 310, 3. Kjölstad 290, ...7. Řezáč 190, 43. Koukal 19.