Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Lions v derby zaskočili obhájce titulu, Příbram prohrála s nováčkem

Praha - Hned úvodní kola nového ročníku domácí ligy amerického fotbalu přinesla několik nečekaných výsledků. O největší se postaral mladý tým Lions, který si před 600 diváky v bitvě o Prahu vyšlápl na mistrovské Black Panthers. Podobné překvapení se zrodilo v Příbrami, kde loňští vicemistři Bobcats nestačili na nováčka z Pardubic.

Utkání Prague Black Panthers - Prague Lions
zdroj: caaf.cz autor: Miki Gerlašinský

Zatímco Lions si připsali minulý víkend vítězství nad pardubickými Stallions, Panteři si chtěli spravit chuť po neúspěšných zápasech v rakouské lize. Lions ale vlétli na svého soupeře hned v úvodu a nový quarterback Matthew Silva si v prvním poločase připsal čtyři přihrávky na touchdown.

Domácí se vzpamatovali až za stavu 7:28 a Ladislav Jenšík po 95yardovém kickoff returnu, zaznamenal touchdown 7 vteřin před poločasem. Ve třetí čtvrtině se měnilo skóre pouze jednou, a to když se do endzóny Lions probil quarterback Black Panthers Jan Dundáček.

Je nám líto, video expirovalo.
První bitvu o Prahu vyhráli překvapivě Lions

Když v úvodu poslední čtvrtiny trefil Jakub Woleský 29 yardů dlouhý field goal, kterým snížil skóre na 22:28, bylo jasné, že se schyluje k velkému dramatu. Více klidu přidal Lions hned v zápětí touchdown Erika Walla, díky kterému Lions opět odskočili na 22:34.

Panteři se nevzdávali a postupným útokem se dostali opět až do redzóny Lions, kde se osm minut před koncem podruhé v zápase prosadil Jan Dundáček. Favorit cítil šanci na velký comeback a dramatický závěr vyvrcholil na dvou yardech od endzóny Lions, kde se ale hostům podařilo postavit zeď, přes kterou se Black Panthers již nedokázali dostat.

Zdroj
ČT sport, caaf.cz

Hlavní zprávy