Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FC Hradec Králové - FK Dukla Praha

Black Panthers obhájili titul, Příbram přehráli hladce 52:13

Praha - Prague Black Panthers jsou potřetí za sebou českými šampiony v americkém fotbale. Stejně jako před rokem v ligovém finále porazili Příbram Bobcats, tentokrát 52:13. Příbram přitom byla jediným celkem, s kterým obhájce titulu v této sezoně v základní části prohrál. Tým, který vznikl v roce 2012 sloučením dvou pražských klubů - dvanáctinásobných mistrů Panthers a dvojnásobných šampionů Black Hawks, znovu potvrdil v Czech Bowlu domácí nadvládu. Na utkání dorazilo do pražského Edenu 4526 diváků, což je nový rekord na americkém fotbale v Česku.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih finále ligy amerického fotbalu

Černí panteři sice v sezoně podlehli Příbrami 0:51, to však šetřili největší opory. Tentokrát nasadili nejsilnější sestavu v čele s americkým quarterbackem Kylem Newhallem-Caballerem, který vybojoval semifinále v kvalitnější rakouské lize. Příbramští doufali, že budou vyrovnanějším soupeřem než v loňském finále (0:40), ale první půle vyšla favoritovi dokonale.

Pražané v obraně soupeři téměř nic nedovolili a sami každou útočnou sérii zakončili bodovým ziskem. Na úvod si sice museli vystačit jen s třemi body za přesný kop, ale postupně přidali touchdowny Martin Šindler, Pavel Hruzík, Jakub Woleský a Jan Dundáček, kteří dostali ideální pasy od Newhalla-Caballera.

V poločase už vedli 31:0, a tak si do druhé půle mohli dovolit poslat hráče širšího kádru. Příbram toho využila alespoň ke snížení a Daniel Vitiš předvedl efektní běh na 60 yardů zakončený touchdownem. Jenže vzápětí svůj druhý touchdown přidal Woleský a bylo definitivně rozhodnuto. Další doběhy přidali Jan Sýkora a Tomáš Pátek, za Příbram už jen tři minuty před koncem snížil znovu Vitiš.

Hlavní zprávy