Parahokejisté vzdorovali Američanům nejvíce ze všech týmů, narazí na ně i v semifinále

Po Kanadě další velká zkušenost a velký soupeř pro české parahokejisty. Na domácím IPH Cupu v Ostravě česká reprezentace se Spojenými státy americkými, považovanými za nejlepší tým světa, prohrála 1:4. Američany potrápila nejvíce ze všech týmů v zápasech základní skupiny. Jedinou branku domácích vstřelil Michal Geier a mírnil porážku. Češi se s USA utkají i v sobotním semifinále. Přímý přenos utkání sledujte v sobotu od 17:55 na ČT sport a ČT sport Plus.

Sestřih utkání Česko – USA

Druhou dvojici tvoří Kanada a tým IPH složený převážně z italských a německých hráčů, který ve vzájemném duelu Javorové listy překvapivě porazil 7:5.

Mistři světa z USA vstoupili do zápasu s českým výběrem razantně a po necelých šesti minutách vedli 3:0. Trefili se Brody Roybal, Declan Farmer a Jack Wallace.

Po bezbrankové druhé třetině zvýšil soupeř ve 39. minutě na čtyřbrankový rozdíl, o čestný úspěch domácích se krátce poté postaral Geier, který v přesilové hře pět na tři využil v úniku více prostoru.