Speedway GP 2024

Čeští parahokejisté sahali po senzaci, ale s Kanaďany nakonec smolně padli

V Ostravě odstartoval špičkový turnaj v parahokeji. Čeští reprezentanti na úvod sahali po premiérové výhře nad Kanadou, jenže favorit výsledek otočil a díky rozhodující brance v poslední minutě zvítězil 2:1. O jedinou branku národního týmu se postaral Filip Veselý. Američané v prvním utkání přehráli mezinárodní výběr (IPH) 6:0. Přímý přenos utkání USA – Kanada sledujte na ČT sport Plus v úterý od 15:00, duel IPH – Česko od 17:55.

Sestřih utkání Česko – Kanada

Čeští parahokejisté se představili domácím fanouškům poprvé od zisku bronzu na červnovém mistrovství světa a radost jim udělal ve 14. minutě Veselý, když dal po skrumáži před kanadskou brankou úvodní gól zápasu.

Naději na historické vítězství nad Kanadou živil skvělými zákroky brankář Martin Kúdela, jenž držel čisté konto i po trestném střílení soupeře. Proti kombinaci ze začátku třetí třetiny už ale neměl šanci po trefě Mathieua Lelievreho a obrat dokonali Kanaďané 54 sekund před koncem základní hrací doby po střele Aurena Halberta.