Speedway GP 2024

Nájezdy rozhodl Geier a českým parahokejistům přiřkl výhru nad mezinárodním výběrem

Druhý zápas, druhý těsný výsledek, ale tentokrát se šťastným koncem. Zatímco v úvodním duelu čeští parahokejisté padli s Kanadou 1:2 gólem v poslední minutě, ve druhém vystoupení na domácím turnaji v Ostravě udolali mezinárodní výběr (IPH) 2:1 po samostatných nájezdech. Individuální soutěž rozhodl jediný úspěšný střelec Michal Geier. Přímý přenos utkání USA – Česko sledujte na ČT sport Plus ve čtvrtek od 17:55.

Sestřih utkání IPH – Česko

Češi prohrávali od 32. minuty, kdy se na začátku třetí třetiny prosadil Cunningham, jenž na lapačku propálil debutanta v české bráně Patrika Sedláčka. Ten si v zápase připsal několik důležitých zákroků a jeho spoluhráči poté duel otočili.

Nejprve srovnal střelec jediné branky proti Kanaďanům Filip Veselý v přesilové hře povedenou tečí a poslal utkání do prodloužení. V něm Češi spálili několik dobrých příležitostí, ale v samostatných nájezdech se přece jen prosadil Geier a rozhodl.