Valentová v Praze ukázala, že může hrát s nejlepšími a vysloužila si i gratulaci od Kodeše
Teprve osmnáctiletá Tereza Valentová se dostala na turnaji Livesport Prague Open do semifinále. V něm sice mladá tenistka nestačila na Marii Bouzkovu, ale s turnajem je spokojená a potvrdila si, že může hrát s nejlepšími. Navíc se posunula do elitní stovky žebříčku WTA, k čemuž jí gratuloval i legendární Jan Kodeš. Přímý přenos vyvrcholení turnaje nabídne ČT sport, ČT sport Plus a ČT2 od 11:20.

"Pan Kodeš je naše legenda, takže každá gratulace určitě potěší. Za tu stovku jsem ráda a doufám, že půjdu výš a výš," uvedla Valentová, která se v živém pořadí WTA posunula díky premiérovému postupu do semifinále na 91. místo.
Na turnaji v domovském klubu TK Sparta Praha, kde porazila vedle Francouzky Jessiky Ponchetové či Japonky Aoi Itóové také 34. hráčku světa Slovenku Rebeccu Šramkovou, si dvojnásobná vítězka loňské juniorky na Roland Garros potvrdila, že může v budoucnu konkurovat nejlepším.

"Myslím, že jo. Už si potvrzuju nějakou dobu, že hru na to mám a že tam můžu být. Porazila jsem Rebeccu, která je top 40. Ale je to dlouhá cesta, která obnáší spoustu práce," podotkla svěřenkyně trenéra Libora Salaby, která před turnajem v Praze ovládla challenger v Portu.
"Motivace je veliká. Ty dva týdny mi asi ještě moc nedocházejí. Trenér říkal, že tolik zápasů v kuse neodehraju ani na grandslamu. Bylo to pro mě těžké, ale jsem za ty dva týdny ráda. Chci se zlepšovat dál. Vím, na čem mám pracovat, takže jsem za tuhle zkušenost i tenhle super turnaj ráda," prohlásila.
Dnešní duel s vítězkou turnaje z roku 2022 Bouzkovou prohrála po necelých dvou hodinách. V koncovce druhého setu nevyužila vedení 5:3 a ztratila zbývající čtyři gamy.
"Ze strany Marušky to byl určitě dobrý zápas. Můj výkon byl bohužel šílený. Všude jsem byla pozdě, asi se na mě podepsala únava. Bolí mě tolik věcí, že to ani nechcete vědět. Ale Maruška hrála výborně, klobouk dolů před ní," řekla Valentová.
Po utkání jí Bouzková pogratulovala k dobrému výkonu. "Řekla, že jsem hrála dobře a že tady určitě budu hrát několik finále," uvedla Valentová. Nyní si dá od tenisu pár dní přestávku. "Chtěla bych jet na dovolenou, protože jsem dost mrtvá a sotva chodím. I mentálně jsem dost unavená. Nevím, bude to asi čtyři pět dní. Doufám, že si odpočinu, protože už je to potřeba," uvedla.