Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Následuje
Branky, body, vteřiny

Panama zvítězila na Zlatém poháru i ve druhém zápase

Po předloňském tažení až do finále se Panamě daří na Zlatém poháru i letos, v základní skupině mistrovství Severní a Střední Ameriky zvítězila i podruhé. Utkání s Guatemalou rozhodl v Austinu gól Tomáse Rodrígueze v 19. minutě. Ve druhém zápase skupiny C zdolala Jamajka 2:1 Guadeloupe a v tabulce si polepšila na druhé místo.

Utkání Panama – Guatemala
zdroj: Reuters/Imagn Images autor: Daniel Dunn

Panama je trojnásobným finalistou šampionátu, na titul zatím nedosáhla. Před dvěma lety podlehla v boji o trofej 0:1 Mexiku, které je s devíti prvenstvími nejúspěšnější zemí Zlatého poháru zóny CONCACAF.

Nad Guatemalou měla Panama jasnou převahu, dalších sedm střel na branku zlikvidoval Nicholas Hagen.

Fotbalisté Panamy porazili ve svém úvodním utkání na mistrovství Severní a Střední Ameriky 5:2 Guadeloupe. V kalifornském Carsonu se na výhře dvěma góly podílel Ismael Díaz.

O postupujících ze skupiny C, kteří doplní už jisté čtvrtfinalisty Mexiko, Kostariku a domácí tým USA, se rozhodne v úterý.

Zlatý pohár, fotbalové mistrovství Severní a Střední Ameriky:

Skupina C:

Jamajka  Guadeloupe 2:1 (2:1)

Branky: 41. Bailey, 45.+4 Russell  32. Ambrose.

Panama  Guatemala 1:0 (1:0)

Branka: 19. T. Rodríguez.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články