Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Následuje
Rally ČR 2025

Američané si na Zlatém poháru zajistili postup

Fotbalisté USA vyhráli na mistrovství Severní a Střední Ameriky i druhý zápas a s předstihem si zajistili postup do vyřazovacích bojů. Ve skupině D porazili Saúdskou Arábii, která na Zlatém poháru startuje jako host, díky brance obránce Chrise Richardse 1:0. Ve druhém utkání v texaském Austinu remizovalo Haiti s Trinidadem a Tobagem 1:1.

Pětadvacetiletý obránce Crystalu Palace Richards rozhodl o vítězství domácích svěřenců trenéra Mauricia Pochettina v 63. minutě, kdy druhým reprezentačním gólem zlomil bezbrankový stav. V národním týmu se trefil po dvou letech.

Američané se připojili k obhájcům trofeje Mexiku a Kostarice, kteří si postup do čtvrtfinále ze skupiny A zajistili o den dříve.

Základní část uzavřou nedělním duelem s Haiti. Saúdská Arábie, která v tabulce drží druhé místo, bude o účast ve vyřazovacích bojích hrát s Trinidadem a Tobagem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články