Zlín nestačil na hvězdné Dynamo Moskva

Zlín - Dva dny za sebou hrají v České republice vynikající volejbalové kluby. Včera zvítězil polský Belchatów v Lize mistrů v Českých Budějovicích, dnes se Zlín marně pokoušel překvapit v Poháru CEV silné Dynamo Moskva. Brno prohrálo v Istanbulu 1:3 a Dukla Liberec už ve středu v Toulouse 0:3.

Zlín sice padl ve třech setech, ale v posledních dvou sadách s ruským vítězem Poháru CEV z roku 2012 držel krok. "První set se nám nepovedl. Bylo tam zbytečně moc respektu," řekl kouč Fatry Roman Macek. Ve druhém setu jeho tým vedl 23:22, ale skalp Dynama se třemi olympijskými vítězi či mistry Evropy nezískal.

"Jako ostudu to rozhodně nehodnotím. Tento zápas nám může hodně dát. Kluci viděli, že volejbal se dá hrát na mnohem vyšší úrovni," řekl Macek.

Dynamu k prvnímu kroku za postupem pomohli i ruští šampioni her v Londýně Grankin, Běrežko a libero Območajev. Odveta v Moskvě se uskuteční 18. listopadu, o den později bude Brno hostit Istanbul a také Liberec francouzské Toulouse.

Fatra Zlín - Dynamo Moskva 0:3 (-14, -23, -20)

Rozhodčí: Globačnik (Slvin.), Herbots (Belg.). Čas: 74 min. Odveta v Moskvě se uskuteční 18. listopadu.

BBSK Istanbul - Volejbal Brno 3:1 (-23, 13, 10, 10)

Rozhodčí: Penkov (Bul.), Rodríguez (Šp.). Čas: 89 min. Odveta v Brně se uskuteční 19. listopadu.