SP Brazílie

Volejbalové Šelmy zatím vítězí v halách soupeřů, tentokrát v Ostravě

Volejbalistky VK Brno porazily v utkání 3. kola extraligy Ostravu 3:1 a vyhrály po Prostějovu i druhý venkovní zápas v sezoně. Všech pět dosavadních bodů Šelmy získaly venku, poté co ve čtvrteční domácí premiéře podlehly v duelu nejlepších týmů uplynulé sezony Olomouci 1:3.

Radost brněnských Šelem
zdroj: facebook: VK \"Šelmy\" Brno autor: Viktor Šulc

V Ostravě favorizované Brňanky pro sebe rozhodly nejtěsnějším rozdílem první dvě sady (24:26 a 26:28), v té první dokonce po odvráceném setbolu, ve druhé proměnily až čtvrtou šanci na jeho zisk.

Domácí tým pak díky zlepšení na bloku snadno vyhrál třetí set (25:14), ale nezvládl závěr čtvrtého, v němž od stavu 21:21 neuhrál ani bod a i druhý zápas v sezoně ztratil.

"Koncovku jsme soupeři darovaly našimi chybami," litovala ostravská kapitánka Helena Hrdličková.

"Jsme rádi za tři body. Bylo to chvílemi trápení, kdy jsme se museli probrat. Po dvou vyhraných koncovkách setu, kdy rozhodla naše zkušenost, jsme odešli na podání, a naopak soupeři nás zatlačili. Jsem rád, že jsme se vrátili do hry a přes dobrou hru domácích jsme body uhráli," řekl brněnský kouč Ondřej Boula.

Ostrava - VK Brno 1:3 (-24, -26, 14, -21)

Nejvíce bodů: Štrbová 19, Hrdličková 15, Žarnovická 11 - Mikysková 18, Janečková 17, Kozubíková 10.