EP Benátky nad Jizerou

Volejbalistky Prostějova nedaly šanci Ostravě, Olymp vyhrál venku

Praha Dva nejlepší celky extraligy volejbalistek zvládly zápasy 12. kola shodně bez ztráty setu. Pražský Olymp vyhrál 3:0 v Olomouci, obhájkyně titulu z Prostějova nedaly v domácím prostředí šanci Ostravě a dál mají v čele tabulky šestibodový náskok.

Radost volejbalistek Prostějova
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

Olymp dva předchozí extraligové zápasy prohrál, ale duel v Olomouci jednoznačně ovládl. Domácí hráčky sice několikrát vedly až o čtyři body, ale více zdramatizovat nakonec dokázaly jen druhý set, v němž podlehly 22:25.

Ostravského nezdaru využil Frýdek-Místek, nad Přerovem doma zvítězil rovněž 3:0 a posunul se na třetí místo. V druhém setu měl přitom přerovský celek nakročeno k úspěchu, vedl 17:12, jenže pak přišla na servis domácí Kubová a postarala se o obrat na 20:17. V třetí sadě pak už kralovaly frýdecké smečařky.

Poslední SG Brno získalo do tabulky třetí bod, slibně rozehraný zápas proti Šternberku však nedokázalo dovést do vítězného konce. Hostující tým dotáhl ztrátu dvou setů a v tie-breaku vyhrál 15:13.

Uniqa extraliga volejbalistek - 12. kolo

Prostějov - Ostrava 3:0 (15, 21, 21) Nejvíce bodů: Simonová 16, Kargová 12, Kossányiová a Gambová po 9 - Nachmilnerová 14, H. Kojdová 9, Čuboňová 5. Frýdek-Místek - Přerov 3:0 (21, 23, 20) Nejvíce bodů: Závodná 14, Michalíková 12, Melicharová a Kubová po 7 - Dedíková 10, Langová 9, K. Kohoutová 7. Olomouc - Olymp Praha 0:3 (-18, -22, -19), SG Brno - Šternberk 2:3 (23, 23, -15, -17, -13).