HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice

Volejbalistky Odincova zvítězily nad Brnem jasně 3:0 na sety

Odincovo (Rusko) - Volejbalistky ruského Odincova bez problémů potvrdily roli favorita, hráčky KP Brno prohrály úvodní zápas 3. kola Vyzývacího poháru jasně 0:3. Utkání v Rusku trvalo pouhých 65 minut, pátý tým tamní nejvyšší soutěže převyšoval Brňanky ve všech činnostech zejména v úvodních dvou setech. Odveta v Brně je na programu v úterý 17. prosince od 18:00.

Ruský tým si získal respekt důraznějším servisem i útokem, zatímco brněnské hráčky srážely chyby a jejich obrana na síti byla hodně děravá. Tlak ruského týmu nezastavila ani častá střídání.

V prvním setu uhrály volejbalistky Králova Pole jen 13 míčů, ve druhém o jeden více. Nejvyrovnanější průběh měla třetí sada, v níž si pátý celek české extraligy udržoval dlouho pouze tříbodový odstup, koncovka ale znovu patřila Odincovu.

"Na začátku nám prostě ujely a pak už jsme neměly šanci je dohnat. Na konci jsme alespoň trochu zlepšily útok," komentovala zápas univerzálka Krávola Pole Anna Širůčková.

Zarečie Odincovo - KP Brno 3:0 (13, 14, 18).