Volejbalistky na Belgičanky neměly, nesebraly jim ani set

Brno - První z celkem trojice přípravných utkání před turnajem Grand Prix českým volejbalistkám nevyšlo, s Belgií prohrály 0:3 po setech 19:25, 22:25 a 17:25. Soupeřky poté navíc vyhrály i dodatkový čtvrtý set 25:22.

V sestavě českého týmu se hned od začátku objevila univerzálka Aneta Havlíčková, která se po rehabilitaci zapojila do přípravy až v pondělí. Nejvyrovnanější výkon předvedly domácí hráčky ve druhé sadě, v níž se dotáhly do vyrovnané koncovky. "Na našem výkonu se projevila po třítýdenní přípravě dlouhá zápasová přestávka. Skřípala nám souhra," přiznal italský trenér českého týmu Carlo Parisi.

Belgičanky přijely do Brna po sérii zápasů v Asii, na jejich hře byla patrná větší rozehranost. Jejich silnou zbraní byla kromě přesnosti také důraznější obrana. "Určitě jsou souboje se třetím týmem z posledního mistrovství Evropy dobrou zkušeností. Rozebereme si dnešní chyby a ve středeční odvetě se pokusíme o lepší výkon," dodal Parisi.