Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Parta Maraton

Volejbalisté se nepovažují v boji o Londýn za favority, chtějí překvapit

Praha - Volejbalisté mají šanci stát se prvním českým kolektivem, který se dostane na olympijské hry do Londýna. Výběr nizozemského kouče Stewarta Bernarda odletěl do Berlína bojovat od pátku do neděle v kvalifikaci o jedno postupové místo. Češi nejsou favority a kvůli zraněním a omluvenkám ani v nejsilnější sestavě, ale šanci chtějí zkusit využít a dostat se na olympiádu po dlouhých 32 letech. Volejbalisté zahájí kvalifikační olympijský turnaj dnešním zápasem s Kubou, v sobotu je čeká očekávaný outsider skupiny Indie a na závěr silné domácí Německo.

Čeští volejbalisté
zdroj: ČTK autor: Jan Sokol

"Jdeme do toho s jediným cílem, postoupit na olympiádu a snad to dopadne. Nepasujeme se do role favorita, Kubánci dlouhodobě patří mezi špičkové týmy, Němci taky, ale vždycky je šance překvapit," řekl blokař Aleš Holubec.

Volejbalisté hráli naposledy na olympiádě v roce 1980 v Moskvě, od té doby v turnaji pod pěti kruhy chyběli. Jak se na hry opět dostat? "Vrátit se v čase?" vtipkoval nahrávač Ondřej Boula a vážně dodal: "Musí nám to sednout. Je třeba hrát uvolněněji než doteď a nebát se riskovat. Stát se může všechno, může se to zamotat."

Nahrávač Ondřej Boula:

"Olympiáda je výzva a pokud se to povede, může to být zajímavé… Olympiáda je blízko, ale zároveň není."

Letos už měli mít volejbalisté dveře zavřené, ale nakonec se dostali do jedné ze dvou evropských závěrečných kvalifikací. "Dostali jsme šanci, tak ji zkusíme využít a kvalifikovat se," řekl Bernard, který převzal tým teprve před měsícem a půl. "Dovést český volejbal na olympiádu je pro mě určitě velká výzva," řekl trenér.

Tým se musí vypořádat s absencí mnoha opor

"Je možné, že už takhle blízko k olympijským hrám nebudeme," řekl kapitán Ondřej Hudeček cestou z posilovny. Univerzál Jan Štokr litoval, že někteří nejlepší hráči letos odmítli reprezentovat. "Nejsme v plné síle, na určitých postech by to mohlo být lepší, ale jsou tady ti, kteří chtěli, a ostatní si to musí zdůvodnit sami," řekl Štokr.

Z možných kandidátů či bývalých opor reprezentace ze zdravotních nebo osobních důvodů chybí dlouholetý první nahrávač Lukáš Ticháček, blokař Jakub Veselý, libero Martin Kryštof, po zranění nohy se nestihl připravit Jiří Popelka ani další smečař Petr Pláteník, který se rozhodl zkusit štěstí na písku a hraje plážový volejbal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy