Následuje
Sportovní zprávy

Volejbalisté Liberce porazili Benátky a jsou zase první

Liberec – Zpátky v čele extraligy jsou volejbalisté Liberce. Hostující Benátky nad Jizerou sice měly v utkání o motivaci postaráno, jelikož v jejich kádru působí hned několik bývalých hráčů Dukly, favoritovi ale vzdorovat nedokázaly. Liberec doma nakonec velmi snadno zvítězil a Benátky porazil 3:0 na sety.

Benátecký tým pod vedením trenéra Milana Hadravy před zápasem v Liberci musel řešit problémy na postu nahrávače, protože po minulém zápase s ČZU Praha nečekaně odešel Tomáš Jambor. Klub narychlo získal Víta Rosenbauma z třetiligového celku Praga, a ten se tak střídal na palubovce s Radimem Hruškou.

Hosté, bojující o play-off, však proti Dukle vůbec neměli šanci na úspěch. Liberec potvrdil současnou formu, kterou prodal i postupem do osmifinále evropského Vyzývacího poháru. "Získali jsme povinné tři body. Měli jsme zápas pod kontrolou, jen ve druhém setu jsme nechali soupeře zbytečně hrát a dělali chyby," řekl liberecký kouč Michal Nekola. Jeho kolega Milan Hadrava byl zachmuřený. "Malá pochvala za druhý set, kdy jsme se snažili Liberci trochu vyrovnat, ale herně na něj nemáme," řekl.

Zápas začal minutou ticha k uctění památky bývalého trenéra reprezentace i strůjce úspěchů Českých Budějovic a svazového činovníka Milana Žáka, jenž zemřel v neděli v 68 letech po selhání srdce. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy