Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Sluková vynechá příští sezonu, Paříž ale nevyloučila. Hermannová si bude hledat novou parťačku

Markéta Nausch Sluková příští sezonu hrát nebude, nevyloučila ovšem možnost startu na olympijských hrách v Paříži 2024. Na mistrovství ČR, které se uskuteční od pátku do neděle v Praze, s Barborou Hermannovou startovat nebudou. Hermannová si začne hledat novou parťačku.

Je nám líto, video expirovalo.
Spolupráce Nausch Sluková, Hermannová končí

Třiatřicetiletá Nausch Sluková chce s manželem a trenérem Simonem založit rodinu. "Ale i kdyby nebyl čas na rodinu, vím, že bych si po této olympiádě dala rok, kdy bych se chtěla věnovat osobnímu životu, odpočinout si. Ten tým to takhle nastavený měl, že po Tokiu přijde sezona, která bude pro každou z nás jiná," řekla.

Definitivní konec úspěšné kariéry to pro ni ještě být nemusí. "Rozčiluje mě, že jsem to nemohla ukončit, jak bych si přála. O to víc mě to láká se vrátit a ještě si zahrát na té nejvyšší úrovni. Čas do Paříže je výrazně kratší, rok je dlouhá doba. Nechci na sebe tlačit, ale láká mě to víc než kdy jindy, protože jsem nakrklá, že jsem to nemohla ukončit, jak jsem chtěla," uvedla volejbalistka.

Úplný konec této sezony to pro ni a Hermannovou ještě být nemusí, protože usilují o divokou kartu na říjnový finálový turnaj Světového okruhu na Sardinii. "Tentokrát jsme se tam nedostaly, ale zažádaly jsme o divokou kartu. O tom se rozhodne v následujících dnech," uvedla Hermannová.

Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Minimálně pro příští rok si musí najít novou parťačku. Na ME prošla do osmifinále s Marií Sárou Štochlovou, v Praze hrála s Danielou Resovou a v Brně s Michaelou Břínkovou. "Těch možností je pár. Jsou tady šikovné holky, které potenciál na světovku mají. Zúžilo se to na dvě tři varianty. Ještě nejsem úplně rozhodnutá. S nikým jsem nekomunikovala úplně detailně," řekla.

Ačkoliv se jejich společné působení ještě úplně neuzavřelo, shrnuly Hermannová s Nausch Slukovou svoji cestu, která začala v létě 2015 ostře sledovaným rozchodem Slukové s tehdejší spoluhráčkou Kristýnou Kolocovou, s níž byly páté na OH v Londýně. "Nemáme lepší beachvolejbalistku, než je Markéta. Já jsem hrozně vděčná, že jsem vedle ní mohla hrát. Je to pro mě obrovská, ale obrovská zkušenost nejen sportovní, ale i lidská," řekla dojatá Hermannová.

"Já jsem měla svoji roli, kdy jsem byla zkušenější a ten lídr toho týmu. Bára se chopila své role od začátku, co jsme byly parťačky. Pro ni ten společný začátek také nebyl jednoduchý. Chtěla bych poděkovat nejen jí, ale všem, kdo na té cestě byli uplynulých šest let," uvedla Sluková.

Trenér Nausch měl připravené statistiky úspěšné dvojice složené ze dvou původem blokařek. Připomněl dvě medaile na mistrovství Evropy, řadu cenných kovů z turnajů Světového okruhu i bojovnost Slukové, která MS 2019 a další turnaje klíčové pro olympijskou kvalifikaci odehrála krátce po zlomenině palce na noze. "Z pohledu medailí byly úspěšnější v Evropě jen Němky Laura Ludwigová a Kira Walkenhorstová," řekl rakouský kouč.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články