Kvalifikace na MS mužů 2025

Šelmy Brno porazily Liberec ve finálové sérii i potřetí a jsou vítězkami extraligy volejbalistek

Šelmy Brno poprvé vyhrály pohár extraligy volejbalistek. Duklu Liberec doma porazily 3:1 na sety a finálovou sérii vyhrály 3:0 na zápasy. Po vítězství v základní části neztratily v play-off jediný zápas, neporazitelnost na závěr sezony prodloužily na 18 utkání.

Sestřih a ohlasy Šelmy Brno – Liberec

Po loňském stříbru Šelmy došly až na vrchol po šesti letech působení v nejvyšší domácí soutěži. Vznikly v roce 2018 jako projekt pro volejbalistky, které se chtějí věnovat i jiným aktivitám. Dnes po vítězství v první sadě 25:21 sice prohrály druhý set v koncovce 23:25, ale další dvě dějství ovládly 25:16 a 25:19.

Nejproduktivnější hráčkou zápasu byla liberecká univerzálka Nikola Kvapilová, ale ani jejích 35 bodů vítězkám Českého poháru na prodloužení finálové série nestačilo. Dukla tak má stále jediný titul z "covidové" sezony 2020/2021.

Finále play off volejbalové extraligy žen – 3. zápas:

Šelmy Brno – Liberec 3:1 (21, -23, 16, 19)

Rozhodčí: Rychlík, Krtička. Čas: 115 min. Diváci: 1000. Konečný stav série: 3:0.

Sestavy a body:

Šelmy: Šmídová 8, Janečková 7, Marková 6, Madsenová 14, Silvaová 17, Širůčková 17, libero Chevalierová – Kelnárová 9, Benediktová 1. Trenér: Volf.

Liberec: Robinsová-Hardyová 4, Herdová 15, K. Kvapilová 1, N. Kvapilová 35, Frankevyčová, Vyklická 4, libero Kolářová – Šulcová 2, Dvořáková, Fixová, De Mellová, Pragerová, Formánková. Trenér: Gálík.