Evropská a Konferenční liga UEFA

Odolena Voda přehrála v tiebreaku Lvy Praha, Brno si poradilo se Zlínem

V 21. kole extraligy volejbalistů se představila Odolena Voda proti Lvům Praha. Zápas se po celou dobu přeléval ze strany na stranu, nakonec ale měli v koncovce více sil hráči Odoleny Vody. Své pražské soupeře přehráli až v tie-breaku 15:10.

Hráči Lvů Praha
zdroj: ČTK autor: Ondřej Deml

Lvi začali zápas dobře a vypracovali si hned zkraje náskok. Hráči Odoleny Vody však zabrali a stav v prvním setu drželi vyrovnaný až do 18:18, kdy zaveleli k útoku a odskočili na tři body rozdílu. Lvi se nevzdali a odvrátili ještě ke konci setu dva setboly. Přesto set dopadl z jejich pohledu 23:25.

I ve druhém setu šla do vedení Odolena Voda už 8:4, ale Pražané dokázali otočit na 15:11. Jenže hosté zabojovali a dostali Aero opět do vedení. V koncovce ale byli přeci jen silnější Lvi a stejným poměrem jako v setu prvním dorovnali zápas na 1:1.

Také třetí set byl vyrovnaný až do jeho závěru, v něm měli více sil hráči Aera, kteří jej pro sebe získali 25:19. Čtvrtá sada naopak znovu připadla Lvům poměrem 25:23.

V závěrečném tiebreaku si lépe vedla Odolena Voda, která si také na servisu velmi často pomáhala esy. Pátý set získali poměrem 15:10 a mohli se těšit z vítězství.

Lvi nezačali dobře náročný únor. Prohráli s Příbramí úvodní pohárový zápas, dnes s Aerem a před sebou mají i dvojzápas v semifinále Challenge Cupu proti Ziraatu Ankara. Dnes jim navíc chyběl nemocný trenér Tomáš Pomr a mužstvo koučoval Miroslav Malán. Do play-off půjdou Pražané ze čtvrté pozice.

ŽIVĚ: Lvi Praha – Odolena Voda

Favorité z Budějovic ani z Liberce neztratili

Jihostroj nedal šanci Ostravě a po čtvrté výhře v řadě se bodově srovnal s Karlovarskem. "Výborně jsme podávali, podařilo se nám Ostravu dostat pod tlak a to rozhodlo. Mají nepříjemné hráče, kteří dokážou udělat šňůru bodů, takže je moc dobře, jak jsme utkání zvládli," řekl kouč René Dvořák. Ostravští ztrácejí na Aero dva body, ale mají zápas k dobru.

Liberec ztratil s poslední Příbramí úvodní set, pak už dominoval. Univerzál Jan Štokr k tomu přispěl 26 body. Za týden se Dukla utká o prvenství v základní části s Karlovarskem, Jihostroj v posledním kole nastoupí v Brně. Účast v předkole si pojistilo Kladno výhrou 3:1 nad Ústím nad Labem.