Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
O pohár prezidenta ČTS

Neporažené Češky zdolaly Chorvatsko a zahrají si finále

Samokov (Bulharsko) - České volejbalistky si po vítězné bitvě s Chorvatskem zahrají v bulharském Samokovu finále třetí skupiny Grand Prix. Nad pátým celkem posledního mistrovství Evropy zvítězily 3:2 a v neděli budou bojovat s domácími Bulharkami o postup do vyšší výkonnostní skupiny. V letošní Grand Prix zůstaly české reprezentantky neporažené.

České volejbalistky blokují smeč Bulharek
zdroj: ČTK/DPA/ autor: Jens Büttner

Tým pod vedením italského kouče Carla Parisiho suverénně prošel základní fází, v níž vyhrál bez ztráty bodu všech šest zápasů. Nad Chorvatskem už v červenci vyhrál 3:1, dnes na Final Four v bulharském Samokovu ho však čekal silnější soupeř.

"Oproti předchozímu zápasu, který jsme odehráli v Kazachstánu, jim přibyla Maja Poljak, která je na blokařské pozici jednou z nejlepších hráček na světě," přiblížila Markéta Chlumská, hrající na liberu. A Poljaková patřila k nejvíce bodujícím hráčkám Chorvatek, které v zápase vedly 1:0 a 2:1 na sety.

První sadu ztratily české volejbalistky po neproměněném setbolu 26:28, pak dominovaly na bloku ony a srovnaly stav. Třetí set zahájily šňůrou nezdarů až na 0:6 a ztrátu už nedohnaly, ale dál bojovaly. Po další změně stran naopak šly Češky rychle do vedení a bodově navrch měly od začátku i ve zkráceném setu. Tie-break vyhrály 15:10.

"Neměly jsme dneska úplně dobrý den. Dělaly jsme hodně chyb, ale jsme moc rády, že jsme to zvládly," řekla kapitánka Helena Havelková. Na nedělní vyvrcholení Grand Prix se moc těší. "Celé léto jsme dřely pro Final Four, doufám, že zítra ze sebe dostaneme to nejlepší," dodala. Ve finále by měly české hráčky nastoupit proti domácím Bulharkám, které dnes večer čeká zápas proti Kazachstánu.

ČR - Chorvatsko 3:2 (-26, 21, -20, 21, 10)

Sestava a body ČR: Smutná 5, Vanžurová 6, Trnková 14, Havlíčková 27, Havelková 24, Sajdová 7, libero Chlumská - Kvapilová 2, Dostálová, Vincourová 2. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy