Svět motorů

Brno ve Vyzývacím poháru končí, proti řeckému Thirasu doma neuhrálo ani set

Volejbalistky KP Brno nedokázaly ve Vyzývacím poháru uhrát set s řeckým týmem Thiras ani v domácí odvetě. Moravský celek prohrál 18:25, 19:25 a 19:25 a soutěž pro něj ve 2. kole skončila.

Volejbalistky KP Brno
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

Podobný průběh měl i zápas před týdnem na ostrově Santorini. Při pokusu o revanš Brňanky před vlastními diváky zaznamenaly celkově jen o bod více.

Brněnské hráčky potřebovaly zvítězit maximálně se ztrátou jedné sady, aby si alespoň vynutily rozhodující zlatý set.

Tento předpoklad vzal ale za své hned v úvodních dvou setech, ve kterých domácím vždy utekl začátek a marný hon skončil ziskem pouhých 18, resp. 19 bodů.

Volejbalistky KP Brno neuhrály s Thirasem set ani doma

Nejvíc starostí Brnu dělala chorvatská smečařka Katarina Pilepičová, autorka 16 bodů. Domácí Pavla Meidlová zaznamenala 12 bodů.

Ani ve třetí sadě si Brno nedokázalo poradit s obranou Thirasu, který tak i odvetu vyhrál 3:0. Královo Pole tedy nezopakuje svoji loňskou účast v osmifinále a s pohárovou Evropou se loučí.

"Byla to určitě dobrá zkušenost. Neodehrály jsme nejlepší zápas, ale aspoň vidíme, kde se máme zlepšovat. Snad nám to pomůže i v extralize," uvedla kapitánka Brna Klára Vyklická.