MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Slalomáři sbírají na mistrovství Evropy medaili za medailí

Čeští sjezdaři na divoké vodě poprvé v historii evropských šampionátů dominovali všem týmovým závodům na dlouhé trati. Dařilo se jim ve všech kategoriích.

Vodáci vyhráli všechny týmové závody ME

Pro tento šampionát nově utvořená trojice kajakářek Satková, Paloudová, Hricová nedala na téměř šestikilometrové trati konkurenci šanci, na druhou Francii najela více než 20 sekund.

Reprezentanti země galského kohouta byli stříbrní i mezi kanoisty. Čeští zástupci Rolenc, Rygel a Slanina je porazili o 16 vteřin. Nejtěsněji vyhráli kajakáři. Trio Satke, Slepica a Mrůzek zdolalo domácí Slovince o 3 sekundy a 75 setin.

"Ne vždycky se všem kategoriím dařilo, dneska úplně supr. Jestli máme 3 zlaté ze tří závodů, tak co víc si přát?" říká novopečený šampion Kamil Mrůzek.