Satková se na Světovém poháru v Krakově blýskla třetím místem

Po pátečním úspěchu kajakářů Víta Přindiše a Jakuba Krejčího, kteří obsadili druhou a třetí příčku v kategorii K1, vystoupala na stupně vítězů v rámci Světového poháru ve vodním slalomu v Krakově také Martina Satková v kategorii C1. Na "bednu" se dostala po dvou letech a opět v Krakově.

Bronzové finále kanoistky Satkové na SP v Krakově

Pětadvacetiletá Satková předvedla jízdu bez doteku branky a na pódiu doplnila Australanku Jessicu Foxovou a Brazilku Anu Satilaovou. "Jsem nadšená, protože když jsem dojela do cíle, tak jsem tomu nevěřila," řekla Satková.

Zároveň si uvědomovala, že v horní pasáži udělala velkou chybu. "Věděla jsem, že budu bojovat až do cíle. Teď jsem strašně ráda, že to je bronz, ale pocity jsou smíšené. Kdybych tu chybu neudělala, mohlo to být ještě lepší," dodala.

Olympijská šampionka Foxová i s dvousekundovou penalizací zvítězila s výrazným náskokem 3,28 sekundy. Česká kanoistka na ni ztratila na třetím místě 7,64 sekundy.

Brněnská rodačka byla v Krakově třetí už v červnu roku 2022 a navázala tehdy na týden staré premiérové třetí místo ve SP z pražské Troji. Třetím semifinálovým časem postoupila Tereza Kneblová, ale finále se jí nepovedlo a s 52 trestnými vteřinami byla předposlední. Třetí česká kanoistka Eva Říhová obsadila v semifinále dvaadvacátou pozici.

Finále bez české účasti

Bez české účasti se jelo finále kanoistů, které si podmanil Francouz Jules Bernardet. Kompletní trio reprezentantů totiž skončilo v dopoledním semifinále. Nejblíže startu v medailové jízdě byl Vojtěch Heger, který obsadil se ztrátou 27 setin sekundy první nepostupové jedenácté místo. Jan Větrovský byl sedmnáctý, Václav Chaloupka jednadvacátý.

V dějišti loňského mistrovství Evropy, jež se v Krakově konalo v rámci Evropských her, nestartují olympionici Jiří Prskavec, Lukáš Rohan, Gabriela Satková a Antonie Galušková. Všichni chyběli i předminule v Augsburgu, minulý víkend ale závodili v Praze a vedle Satkové slavil triumf na kanoi také Prskavec.

Program posledního Světového poháru před olympijskými hrami zakončí v neděli kayakcross.

SP ve vodním slalomu v Krakově (Polsko):

Kategorie C1:
Muži:

1. Bernardet (Fr.) 91,12 (0 tr. sekund), 2. Beňuš (SR) -2,27 (0), 3. Westley (Brit.) -2,82 (0), ...v semifinále 11. Heger, 17. Větrovský, 21. Chaloupka (všichni ČR).
Průběžné pořadí (po 3 závodech): 1. Beňuš 141, 2. Mirgorodský (SR) 130, 3. Hočevar (Slovin.) 128, ...12. Chaloupka 77, 19. Prskavec 60, 21. Heger 59, 31. Rohan 29, 32. Větrovský (všichni ČR) 82.

Ženy:
1. J. Foxová (Austr.) 102,71 (2), 2. Satilaová (Braz.) -3,28 (0), 3. M. Satková -7,64 (0), ...9. Kneblová -1:11,27 (52), v semifinále 22. Říhová (všechny ČR).
Průběžné pořadí (po 3 závodech): 1. J. Foxová 175, 2. Satilaová 135, 3. Baynová (Něm.) 130, 4. M. Satková 119, ...8. Kneblová 89, 18. G. Satková (ČR) 60, 26. Říhová 42.