Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de France 2024

Prskavec v Tacenu triumfoval, Přindiš byl hned za ním. Vojtová skončila osmá

S nevyzpytatelnými proudy i se špičkovými soupeři se ve slalomářském kanálu při závodě Světového poháru ve slovinském Tacenu potýkali ve finále i tři čeští reprezentační kajakáři. A nutno uznat, že velmi úspěšně. Jiří Prskavec, jenž byl v semifinále těsně druhý, předvedl ve finále skvělou jízdu a vyhrál o "parník". Druhý byl vítěz semifinále Vít Přindiš. Veronika Vojtová skončila mezi ženami osmá. 

Olympijský vítěz z Tokia zvítězil o čtyři a půl sekundy a připsal si druhé letošní prvenství. Prskavec projel trať ve slovinském středisku čistě a měl i nejrychlejší čas. Vítěz semifinále Přindiš hned v úvodu chyboval, ale původní padesátisekundovou penalizaci z první branky mu rozhodčí po dojetí zrušili. Úřadující mistr světa se posunul hned za Prskavce.

"Ani v jednom semíčku jsem nezajel branky jedna a dva, tam jsem vždycky ztratil čas. Ve finále jsem začal výborně, proklouzlo mi to a na té vlně jsem se držel až dolů," řekl Prskavec České televizi. "Mám z toho strašnou radost, podruhé za sebou se mi povedlo v Tacenu zvítězit a to se strašně cení," dodal.

Zatímco Prskavec v Tacenu zopakoval loňské prvenství, Přindiš se ve Slovinsku dostal na stupně vítězů v SP poprvé v kariéře. Celkovým osmým triumfem v seriálu se Prskavec na Přindiše dotáhl.

"Medaile je krásná, je to moje první z Tacenu. Byl jsem tady čtvrtý, pátý, různá místa. Je to vlastně jedna z mála tratí, kde mi medaile vždycky unikala. Konečně ji tady mám, navíc zase v českém dvojboji, takže paráda," prohlásil v ČT Přindiš.

Oba si polepšili i v průběžném hodnocení SP –⁠ Prskavec po třech závodech vede, Přindiš je třetí. Mezi oběma Čechy je Ital Giovanni De Gennaro, který dnes dojel šestý.

Vojtová si oproti semifinále o dvě příčky polepšila a skončila osmá. Vyhrála hvězdná Australanka Jessica Foxová, jež si spravila chuť po pátečním nevydařeném finále na kanoi.

SP ve vodním slalomu v Tacenu (Slovinsko):

K1:

Muži: 1. Prskavec 85,02 (0 tr. sekund), 2. Přindiš (oba ČR) -4,44 (2), 3. Oschmautz (Rak.) -5,03 (0), ...v semifinále 30. Krejčí (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Prskavec 163, 2. De Gennaro (It.) 152, 3. Přindiš 144, ...8. Krejčí 98.

Ženy: 1. J. Foxová (Austr.) 96,22 (0), 2. Usová (Ukr.) -2,69 (0), 3. Liliková (Něm.) -2,70 (0), ...8. Vojtová -8,22 (0), v semifinále 25. M. Satková (obě ČR).

Průběžné pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Liliková 141, 2. J. Foxová 133, 3. Zwoliňská (Pol.) 132, ...10. Fišerová 80, 11. Hilgertová 77, 24. A. Galušková 43, 29. Vojtová 38, 46. M. Satková 15, 79. Nesnídalová (všechny ČR) 2.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články