Přindiš s Krejčím stanuli v Krakově na pódiu, zaostali jen za vítězným Clarkem

Kajakáři Vít Přindiš a Jakub Krejčí obsadili v polském Krakově dvě místa na stupních vítězů. Přindiš zaostal za vítězným Britem Josephem Clarkem o 53 setin sekundy, Krejčí ztrácel 1,01 sekundy na třetí příčce. Závod kajakářek ovládla Australanka Jessica Foxová. Češky ve finále chyběly, nejlepší byla Kateřina Beková na 14. místě, Lucie Nesnídalová na 16. místě a Veronika Vojtová na 18. místě.

Vít Přindiš
zdroj: kanoe.cz autor: Štěpán Šipla, Luděk Šipla

Nejlepších šest kajakářů předvedlo jízdu bez dotyku branky. Mistr světa z roku 2022 Přindiš na Clarkea ztratil 53 setin a poprvé v sezoně se dostal na pódium. Krejčí za vítězem zaostal 1,01 sekundy a zopakoval bronzovou pozici z minulého týdne z pražské Troji. Třetí český kajakář Jan Bárta skončil 27. v semifinále a do finále neprošel.

Pětatřicetiletý Přindiš se ve své tradiční disciplíně vrátil mezi nejlepší týden poté, co mu v Praze nevyšel pokus kvalifikovat se na olympijské hry v kajakcrossu, na který se letos soustředil. V průběžném pořadí SP, který už třikrát včetně loňska vyhrál, se Přindiš posunul na druhé místo, Krejčí je těsně třetí. Vede Francouz Anatole Delassus.

Bez české účasti se jelo finále kajakářek, neboť Kateřina Beková (14.), Lucie Nesnídalová (16.) a Veronika Vojtová (18.) byly v semifinále klasifikovány ve druhé desítce. Zvítězila australská hvězda Jessica Foxová.

V dějišti loňského mistrovství Evropy, které se v Krakově konalo v rámci Evropských her, nestartují čeští olympionici Jiří Prskavec, Lukáš Rohan, Gabriela Satková a Antonie Galušková. Všichni chyběli i předminule v Augsburgu, minulý víkend ale závodili v Praze a Prskavec se Satkovou slavili triumfy na C1.

V sobotu jsou v Krakově na programu závěrečné boje na kánoích a v semifinále se představí kompletní česká sestava. Martina Satková postoupila ze čtvrtého místa a spolu s ní prošli přímo z první jízdy i Eva Říhová, Tereza Kneblová a Vojtěch Heger. Jan Větrovský a Václav Chaloupka uspěli v opravách, byť druhý jmenovaný uhájil poslední postupové místo o pouhých 27 setin.

SP ve vodním slalomu v Krakově (Polsko):

K1:

Muži: 1. Clarke (Brit.) 85,33 (0 tr. sekund), 2. Přindiš -0,53 (0), 3. Krejčí -1,01 (0), ...v semifinále 27. Bárta (všichni ČR).

Průběžné pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Delassus (Fr.) 121, 2. Přindiš 117, 3. Krejčí 115, ...44. Bárta 23, 91. Prskavec (ČR) 2.

Ženy: 1. Foxová (Austr.) 93,49 (0), 2. Chourrautová (Šp.) -0,75 (0), 3. Sribarová (USA) -5,54 (0), ...v semifinále 14. Beková, 16. Nesnídalová, 18. Vojtová (všechny ČR).

Průběžné pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Foxová 151, 2. Vuittonová (Fr.) 128, 3. Satilaová (Braz.) 114, ...10. Beková 82, 28. Galušková 42, 29. G. Satková 38, 33. Nesnídalová 27, 36. Vojtová 25, 43. Fišerová 17, 35. Hilgertová (všechny ČR) 15.