Následuje
Branky, body, vteřiny

Přindiš první, Fišerová druhá a Prskavec třetí. Češi vezou z Německa kompletní medailovou sadu

Vít Přindiš zajel famózní finálovou jízdu v závodu Světového poháru v Markkleebergu a bere po zásluze zlato. Bronz přidal do české sbírky Jiří Prskvec, čímž si upevnil vedení v seriálu. Tereza Fišerová navíc vybojovala skvělé druhé místo mezi kanoistkami. Finálový závod SP se v příštím týdnu uskuteční v Praze.

Vít Přindiš
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Přindiš zajel skvělou finálovou jízdu a zvítězil s náskokem 2,43 sekundy. Vítěze páteční kvalifikace Prskavce o 11 setin porazil Francouz reprezentující Austrálii Lucien Delfour, bronzovému olympijskému medailistovi ale třetí místo stačilo k upevnění pozice lídra průběžného pořadí.

Prskavcovým nejhorším výsledkem v sezoně zůstává čtvrté místo z Bratislavy, v úvodním závodě v Londýně byl druhý a minule v Tacenu rovněž třetí.

"Čekám stále na tu zlatou, asi ještě nenastal ten správný čas. Jsem ale spokojený, každá medaile se počítá a já jich mám z posledních devíti Světových pohárů sedm. Už by to ale chtělo ten nejvyšší stupínek," přál si Prskavec.

Přindiš po triumfu na červnovém ME ve Francii stoupá s každým závodem SP pořadím, triumfem vylepšil čtvrté místo z Tacenu a v Troji nastoupí už jako třetí muž průběžné klasifikace za Slovincem Peterem Kauzerem.

"Jsem hlavně moc spokojený s tou jízdou a zlato je prostě skvělé. Už v Tacenu jsem dokázal atakovat pódium, ale s jízdou tam jsem nebyl spokojený. Letos se mi pádluje dobře a za ten čas dnes jsem velice rád," uvedl Přindiš. Nejlepší výsledek v sezoně zajel také Vavřinec Hradilek, který skončil v Německu pátý.

Bronzová medailistka z loňského mistrovství světa Fišerová vybojovala také nejlepší letošní pohárový výsledek.

Jen o zlomek času nestačila na exmistryni Evropy Núrii Vilarubblaovou ze Španělska, jež vylepšila druhé místo z Bratislavy.

V nezvykle vyrovnaném závodě Fišerová o 12 setin porazila australskou hvězdu Jessicu Foxovou. Suverénka pořadí SP se jako jediná z dnešních medailistů dopustila dotyku branky a dvousekundová penalizace ji stála vítězství.

"Nevím, po jaké době se mi povedlo opět porazit Jessicu Foxovou, ale jsem za to hodně ráda. Forma stoupá s blížícím se mistrovstvím světa a těším se teď do Prahy," radovala se Fišerová, jež v české metropoli nastoupí jako šestá žena pořadí SP s dobrou šancí i na druhé místo.

Výsledky závodů SP ve vodním slalomu v Markkleebergu:

K1 muži: 1. Přindiš 87,78 (0 tr. sekund), 2. Deflour (Austr.) -2,43 (0), 3. Prskavec -2,54 (0), ...5. Hradilek -3,30 (0).

Průběžné pořadí SP (po 4 z 5 závodů): 1. Prskavec 199, 2. Kauzer (Slovin.) 178, 3. Přindiš 152, ...14. Hradilek 110.

C1 ženy: 1. Vilarrublaová (Šp.) 104,98 (0), 2. Fišerová -0,04 (0), 3. J. Foxová (Austr.) -0,16 (2), ...v semifinále 16. Havlíčková, 30. Říhová.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 5 závodů): 1. J. Foxová 192, 2. Satilaová (Braz.) 145, 3. Wolffhardtová (Rak.) 136, ...6. Fišerová 122, 11. Havlíčková 95, 24. Říhová 60, 44. Matulková 30.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy