Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ME Německo

Přindiš kraloval v Seu d'Urgell a posunul se do čela Světového poháru

V semifinále sice obsadil sedmé místo, ale ve finále byl nejrychlejší. Kajakář Vít Přindiš vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu v Seu d'Urgell. Úřadující mistr Evropy ve Španělsku zopakoval triumf z roku 2016 a dostal se do čela Světového poháru, který vyvrcholí příští týden ve francouzském Pau. Zlatý olympijský medailista Jiří Prskavec v Seu nestartoval.

Vít Přindiš
zdroj: ČTK autor: Martin Hladík

Čerstvý mistr České republiky Jakub Krejčí v semifinále minul branku, což ho odsoudilo až k 38. příčce. Mistr světa z roku 2017 Ondřej Tunka skončil na 26. místě.

Přindiš ve finále vyrážel na trať jako čtvrtý. Semifinálový čas vylepšil o dvě a půl sekundy na 82,76 a postaral se o nejrychlejší jízdu dne. "Bylo to dobré, mnohem lepší než v semifinále. Jízda byla plynulejší, jsem s ní spokojený," radoval se krátce po dojezdu.

Poté musel čekat, jak si povedou jeho soupeři. Tři z nich na mezičasech o pár setin vedli, ale závěrečnou pasáž měl český reprezentant nejrychlejší ze všech. "Bylo to opravdu krásné finále. Čtyři závodníci se vešli do jedné sekundy. Když kluci dojížděli do cíle, tak jsem to sledoval s velkým napětím. Jsem opravdu rád, že se mi to podařilo," pokračoval Přindiš.

Zlomil nezdary z posledních závodů na olympijské trati z Barcelony 1992, kde se v roce 2019 konalo mistrovství světa. "Jsem rád, že jsem po pár letech zopakoval vítězství, protože mezitím jsem se tady trochu trápil. Byl jsem vždy ve finále, nicméně nedokázal jsem sjet jízdu tak, abych nešťouchl, nebo neudělal chybu, která mě stála pódium," vzpomínal.

O celkový triumf ve SP bude bojovat v Pau, kde v roce 2017 získal stříbro na mistrovství světa. "Pau je moje oblíbená trať, strávil jsem tam letos pět týdnů na soustředění, ale nedá se nikdy nic říct dopředu. Je to vodní slalom. Finále je takové ošemetné, protože je dvojnásobně bodované. Takže tam se může stát cokoliv," dodal Přindiš.

Foxová opět dominovala

Kajakářkám vládla australská hvězda Jessica Foxová, která zvítězila o 3,66 sekundy před Britkou Mallory Franklinovou. Češky ve finálové desítce nebyly. Semifinálové jízdy se jim totiž nevydařily a skončily daleko za postupem. Nejlepší z nich Karolína Galušková skončila na 17. místě. Kateřina Minařík Kudějová, jež byla v páteční kvalifikaci pátá, obsadila 21. příčku a Lucie Nesnídalová byla s padesátisekundovou penalizací za neprojetí branky poslední třicátá.

Olympionička Minařík Kudějová chyběla na této trati ve finále poprvé. V nevydařené jízdě nabrala ztrátu už v šesté brance, kterou neúmyslně musela projet pozadu. "Tam ta erka opravdu není vhodná, protože je to tam strašně pomalé. Už tam jsem věděla, že je to na houby," řekla v České televizi.

Do zbytku jízdy se snažila dát všechno, ale nezdary se kupily. "Ještě mi nevyšel jeden nájezd do protivody. Dole se mi zvedla voda a šťouchla jsem zadní tyčku. Takže vesměs to bylo špatné," posteskla si mistryně světa z roku 2015.

V neděli jsou na programu semifinále a finále kanoistů a kanoistek a vyřazovací závod v extrémním slalomu.

Závody SP ve vodním slalomu v Seu d'Urgell (Španělsko):

Muži: K1: 1. Přindiš (ČR) 82,76 (0 tr. sekund), 2. Oschmautz (Rak.) -0,36 (0), 3. Kauzer (Slovin.) -0,50 (0), ...v semifinále 26. Tunka, 38. Krejčí (oba ČR).

Průběžné pořadí SP (po 3 ze 4 závodů): 1. Přindiš 143 bodů, 2. De Gennaro (It.) 138, 3. Oschmautz 131, ...20. Prskavec 60, 26. Hradilek (oba ČR) 54, 32. Tunka 41, 60. Krejčí 7.

Ženy: K1: 1. Foxová (Austr.) 89,92 (0), 2. Franklinová (Brit.) -3,66 (2), 3. Mintálová (SR) -7,36 (4), ....v semifinále 17. K. Galušková, 21. Minařík Kudějová, 30. Nesnídalová (všechny ČR).

Průběžné pořadí SP (po 3 ze 4 závodů): 1. Foxová 170, 2. Apelová (Něm.) 132, 3. Jonesová (N. Zél.) 118, ...24. A. Galušková (ČR), 26. Minařík Kudějová 49, 30. K. Galušková 28, 31. Nesnídalová 26.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články