Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej na zemi

Zlatá éra juniorského veslování pokračuje. Podrazilová se Šantrůčkovou jsou mistryněmi světa

Eliška Podrazilová a Anna Šantrůčková se staly juniorskými mistryněmi světa ve veslování, v Tokiu vyhrály na dvojce bez kormidelníka. Prodloužily tak zlatou éru českého veslování, protože juniorské výpravy vozí ze světových šampionátů nejcennější medaile od roku 2016.

Eliška Podrazilová a Anna Šantrůčková
zdroj: ČTK/EFE autor: Pablo Ramon Ochoa

Mladé veslařky SK Hamr a Blesku v dějišti příštích olympijských her mířily od startu za svým snem a brzy si vypracovaly mírný náskok. V polovině závodu už veslovaly v čele pouze s posádkou Číny a postupně se jí vzdalovaly. Pět set metrů před cílem bylo rozhodnuto.

Stříbrné medailistky z loňských olympijských her mládeže v Buenos Aires vyhrály o téměř šest sekund a světové zlato přidaly k evropskému z květnového ME v Essenu.

"Loni jsme dojely čtvrté na párové čtyřce, proto jsme letos měly v plánu zajet lepší výsledek. Jsem šťastná, ale stěží můžu mluvit. Závod se nám jel moc dobře, ale popravdě si z něj moc nepamatuji. Snila jsem o takovém vítězství hodně," uvedla veslovodka Podrazilová.

Do boje o medaile postoupila i párová čtyřka Tomáš Zobal, Jan Vacek, Marek Diblík, Jakub Kyncl, kteří dojeli čtvrtí. Od bronzové medaile dělilo juniorské mistry Evropy 53 setin sekundy.

Vítězstvím ve finále B se rozloučila se šampionátem dívčí párová čtyřka Simona Pašková, Nikola Kropáčková, Zuzana Štěpánková, Barbora Mátlová a celkově obsadila 7. místo.

V Tokiu panovaly tradičně vysoké teploty a někteří mladí veslaři potřebovali lékařskou asistenci kvůli příznakům úpalu. "Závodiště je dobré. Horko bylo šílené, ale zvládly jsme to," dodala k podmínkám Podrazilová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy