Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej na zemi

Olympijský triatlon v Karlových Varech ovládla Duffyová a Frintová odstoupila

Výborně obsazený závod v olympijském triatlonu nabídl podnik v Karlových Varech, který se uskutečnil opět jako součást Světového poháru. Největší tuzemskou nadějí na dobré umístění byla vítězka předchozích dvou ročníků Vendula Frintová, ale ta ze zdravotních důvodů v cyklistické části odstoupila. A tak triumfovala druhá žena posledního šampionátu Flora Duffyouvá z Bermud. V dopoledním závodě mužů potvrdil ambice favorit Vincent Luis.

Dvaatřicetiletá Duffyová i díky suverénnímu výkonu v běžecké části triumfovala v čase 2:05:17. Druhá se ztrátou minuty a půl doběhla úřadující mistryně světa Britka Georgia Taylorová-Brownová. Třetí místo ve hvězdně obsazeném závodě brala Nizozemka Maya Kingmaová.

Frintová po plavecké části cítila žaludeční nevolnost. Na kole odjela pouze několik kilometrů, než musela ze závodu odstoupit. "Postihly mě bohužel žaludeční problémy. Předejít se tomu asi úplně nedalo, protože si myslím, že to bylo i plaveckou částí a ochutnávkou vody v Rolavě," řekla Frintová České televizi.

"Určitě mě to mrzí, ten hattrick by asi nebyl dneska úplně reálný, ale chtěla jsem bojovat minimálně o desítku. Vzhledem k tomu, že letos ty závody nejsou, o to to mrzí více," dodala sedmatřicetiletá triatlonistka.

Nejlepším českým výsledkem v lázeňském městě bylo 12. místo Petry Kuříkové. Kuříková, která loni skončila ve Varech čtvrtá, na Duffyovou ztratila přes čtyři minuty. Další z Češek Tereza Zimovjanová byla pětadvacátá a Alžběta Hrušková pětatřicátá.

Největší favorit závodu mužů Vincent Luis šel za výhrou od startu. Vyhrál plavání, po cyklistice byl druhý a v běhu si vzal vedení zpět a udržel ho až do konce. Cílem proběhl sedm vteřin před portugalským triatlonistou Vasco Vilacou, jenž získal stříbro i na mistrovství světa a o 21 vteřin zpět byl třetí Belgičan Jelle Geens.

"Rozhodující bylo plavání, v cyklistice jsem pak ušetřil trochu sil a v závěru běhu už jsem měl trochu těžké nohy," řekl vítěz, který vyhrál před týdnem i světový šampionát v Německu a formu si udržel.

Nejlepším českým závodníkem byl František Linduška na 29. místě. Linduškovi na francouzského vítěze chyběly víc než čtyři minuty. Další z českých závodníků Jan Volár doběhl devětatřicátý, Radim Grebík obsadil 46. místo a Tomáš Zikmund poslední, 47. pozici.

V Karlových Varech se uskutečnil teprve druhý letošní závod Světového poháru. Ten první se konal v Austrálii ještě před vypuknutím koronavirové pandemie.

Výsledky závodu SP v triatlonu v K. Varech:

Muži: 1. Luis (Fr.) 1:52:14, 2. Vilaca (Portug.) -7, 3. Geens (Belg.) -21, 4. Murray (JAR) -41, 5. Bicsák (Maď.) -53, 6. Serrat (Šp.) -1:16, ...29. Linduška -4:22, 39. Volár -6:22, 46. Grebík -10:18, 47. Zikmund (všichni ČR) -12:30.

Ženy: 1. Duffyová (Berm.) 2:05:17, 2. Taylorová-Brownová (Brit.) -1:38, 3. Kingmaová (Niz.) -1:51, 4. Learmonthová (Brit.) -2:33, 5. Arnoldová (Braz.) -2:38, 6. Lindemannová (Něm.) -3:15, ...12. Kuříková -4:17, 25. Zimovjanová -8:12, 35. Hrušková -17:41, Frintová (všechny ČR) nedokončila.

Hlavní zprávy