Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Svět motorů

Tohle se stává jednou za život, hodnotil postup Veselý. Kvůli bolestem se však odhlásil ze čtyřhry

Kuriózní finiš proběhl v utkání 2. kola Wimbledonu mezi Jiřím Veselým a Alejandro Davidovichem. Po čtyřhodinové bitvě se Veselý dotáhl do supertie-breaku. Španěl vyrovnání neunesl a byl potrestán za odpálení míčku z kurtu. Kvůli bolestem zad se však český tenista odhlásil ze čtyřhry, kde měl startovat s Kazachem Alexanderem Bublikem.

Je nám líto, video expirovalo.
Thriller Veselého s Davidovichem skončil kuriózním závěrem

"Ani nevím, zač trestný bod dostal. Nevšiml jsem si, co udělal. Utíral jsem se v rohu a slyšel hlášení. Rychle jsem zdrhal k síti a pryč, než si to rozhodčí ještě rozmyslí," uvedl Veselý.

"Abych pravdu řekl, pro mě to byla spíš úleva. Nevím, jestli bych to dohrál. Šancí bylo tolik. Vlastními chybami jsem mu pomáhal. Bojoval jsem sám se sebou, byl to takový můj psychoteror. Na trávě bych měl se svým podáním vyhrát jasněji," doplnil rodák z Příbrami.

Davidovich prožíval utkání velmi emotivně. Přemožitel desátého hráče světa Huberta Hurkacze z úvodního kola dostal první varování v pátém setu za sprostá slova. "Vím, že je trochu pošuk. Takový bojovník, trošku beckerovský typ. Skáče rybičky, nadává," řekl Veselý, který po utkání stačil prohodit se soupeřem jen pár slov. Zatímco český tenista poté odešel do zázemí, Davidovich zůstal ještě chvíli na kurtu, kde na lavičce vstřebával vyřazení.

"Řekl jsem mu jenom sorry. Ten závěr mě mrzí. Cítil jsem obrovskou úlevu a štěstí, ale nechtěl jsem se nějak zvlášť radovat. Na druhou stranu to pro něj musela být dost přísná koncovka. Nic takového jsem nezažil. Myslím, že se něco takového stává jednou za život," uvedl Veselý.

Osmadvacetiletý tenista, kterému patří ve světovém žebříčku 68. místo, se dostal do 3. kola Wimbledonu popáté v kariéře. Na travnatých dvorcích v All England Clubu zabojuje o třetí osmifinálovou účast. Vyrovnal by tím své maximum z let 2016 a 2018.

"Kdyby to bylo kdekoli jinde, tak bych řekl, že je to neskutečné. Nicméně tady už jsem byl dvakrát ve čtvrtém a dvakrát ve třetím kole. Jsem samozřejmě rád, že na Wimbledonu dokážu stabilně podávat výkony, které mě dostanou do dalších kol," dodal Veselý. V dalším kole ho čeká 32. hráč světa Američan Tommy Paul.

Zrušená čtyřhra

Z důvodu bolesti zad se český tenista dnes odhlásil ze čtyřhry. Do té měl nastoupit s Kazachem Alexanderem Bublikem. Nejvýše postaveného českého tenistu v žebříčku ATP (68. místo) sužovaly zdravotní potíže již během sezony. Před Roland Garros se léčil se zraněným stehnem. Veselého s Bublikem na londýnském turnaji nahradí Nizozemec Sander Arends a Francouz Quentin Halys.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články