Slovensko - Česko

Vondroušovou nezastavila ani Mertensová a rozjetá Češka je v Miami už v osmifinále

Má formu jako hrom a potvrzuje to i na turnaji v Miami. Markéta Vondroušová porazila ve třetím kole šestnáctou nasazenou Elise Mertensovou z Belgie 6:4, 7:6 a postoupila do osmifinále. Devatenáctiletá Češka tak má stále možnost minimálně zopakovat úspěšné tažení z předchozího velkého turnaje v Indian Wells, kde vypadla až ve čtvrtfinále.

Markéta Vondroušová
zdroj: ČTK/AP autor: Joel Auerbach

Vondroušová vyřadila po Lotyšce Jeleně Ostapenkové další nasazenou hráčku a spolu s vítězstvím v prvním kole nad krajankou Barborou Strýcovou ještě na Floridě neztratila set.

V zápase se světovou čtrnáctkou sice 59. hráčka žebříčku pětkrát ztratila servis, i při podání na ukončení zápasu za stavu 5:4 v druhém setu, sama ale proměnila šest brejkbolů. Zkrácenou hru i díky nevynuceným chybám favorizované soupeřky ovládla mladá Češka hladce 7:1.

V zápase o čtvrtfinále Vondroušovou čeká buď Němka Tatjana Mariaová, nebo obhájkyně titulu Sloane Stephensová z USA.