Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Svět motorů

Už měla letenky, jenže pak... Tohle jsem rozhodně nečekala, žasla rozjetá Raducanuová

Patrně nikdo nečekal, že by teprve osmnáctiletá Emma Raducanuová byla na konci druhého týdne US Open stále ve hře. A přesto to tak je. Před měsícem skládala maturitu, nyní ale už naplno propadla tenisu a včetně kvalifikace vyřadila z cesty už osm soupeřek. A všechny po dvousetové výhře.

Emma Raducanuová
zdroj: ČTK/AP

"Tak tohle jsem rozhodně nečekala," žasla dcera rumunského otce a čínské matky narozená v Torontu, které před turnajem patřilo 150. místo v žebříčku. Jako první hráčka z kvalifikace prošla na US Open do semifinále a nejvíce překvapená ze svých výkonů je ona sama.

Ačkoli od loňského února do letošního června kvůli pandemii koronaviru i studiu 18 měsíců nehrála, už ve Wimbledonu coby držitelka divoké karty došla do osmifinále.

Je nám líto, video expirovalo.
Plíšková na US Open nestačila na Sakkariovou, Zverev je v semifinále

"Měla jsem zabukované letenky na konec kvalifikace. Ale to je příjemný problém," usmála se Raducanuová. Ve čtvrtfinále její senzační tažení nezastavila ani olympijská vítězka Belinda Bencicová, Švýcarka prohrála 3:6 a 4:6. V žebříčku tak Raducanuová bude novou britskou jedničkou, po téměř šesti letech o toto privilegium připraví Johannu Kontaovou.

"Tuhle zkušenost si strašně moc užívám. Něco takového jsem vůbec nečekala," žasla Raducanuová. Mrzet by ji mohlo snad jen to, že v New Yorku nemá rodiče. Vzhledem k aktuálním omezením cestování kvůli covidu by potřebovali výjimku. "Na to je příliš pozdě," povzdechla si. A tak alespoň na dálku jim poděkovala. "Za klid a duševní sílu, to pramení z mé výchovy."

Tenisových vzorů má několik, konkrétně jmenovala trojnásobného grandslamového šampiona Andyho Murrayho. "Docela často se mnou mluvil. Dvakrát jsme spolu i trénovali, to bylo parádní. Viděla jsem rychlost míčků i jak skvělý je..." Dnes v noci může opět Raducanuová překvapit, soupeřkou v semifinále jí bude přemožitelka Karolíny Plíškové Maria Sakkariová z Řecka.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články