Následuje
Branky, body, vteřiny

Téměř bezchybný Federer. Proti ranaři Isnerovi načal v Miami druhou stovku titulů

Už 101. turnaj dokázal ovládnout legendární švýcarský tenista Roger Federer. Proti Američanovi Johnu Isnerovi nasadil soupeřovu největší zbraň - skvělý servis. Sám jeho podání dokázal hned v první sadě třikrát prolomit. Finále turnaje série Masters ovládl poměrem 6:1 a 6:4, když mu závěr zápasu ulehčil podvrtnutý kotník soupeře.

Federer vyhrál turnaj v Miami a načal druhou stovku titulů

"Byl to pro mě úžasný týden. Jsem strašně šťastný. Je neuvěřitelné, že jsem tady hrál poprvé v roce 1999, a podívejte se, kde jsem v roce 2019. Hodně to pro mě znamená," uvedla dlouholetá světová jednička Federer.

Dvacetinásobný grandslamový vítěz Federer naprosto dominoval prvnímu setu, v němž vzal 208 cm vysokému soupeři třikrát podání a sadu získal za 25 minut. V druhém setu si oba hráči drželi servis bez větších problémů, ani jeden game nedošel do shody.

Čtvrtý nasazený Federer si na brejkboly počkal do desáté hry. Za stavu 5:4 při Isnerově servisu získal dva mečboly a ten druhý po 62 minutách hry využil, když "jestřábí oko" potvrdilo příliš dlouhý Američanův bekhend. Isner končil zápas v bolestech, dvakrát si v závěru nechal ošetřovat levou nohu.

"Začal jsem cítit bolest v nártu a neodcházela. Jen se to zhoršovalo. Ale Roger byl na mě i tak až příliš dobrý," nechtěl se Isner vymlouvat na zranění.

"Viděl jsem, že se něco děje. Nemohl se moc dobře hýbat. Na druhou stranu jsem ale po něm musel pořád jít, dělat si svou práci," řekl Švýcar.

V jubilejním 50. finále na turnajích série Masters získal Federer 28. titul. Po devatenácti různých vítězích je basilejský rodák, jenž na předchozím turnaji v Indian Wells podlehl ve finále Rakušanovi Dominicu Thiemovi, prvním letošním dvojnásobným šampionem na ATP Tour. Posune se díky tomu na čtvrté místo žebříčku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy