Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Extra

Světová jednička Wozniacká si zahraje v české tenisové extralize

Prostějov – Dánská tenistka Caroline Wozniacká by se měla objevit příští týden v české tenisové extralize. Světová jednička přijede s otcem a kondičním trenérem a mohla by si zatrénovat i s Kvitovou, která Wozniackou porazila letos ve Wimbledonu, i dalšími českými hráčkami. Favorizovaný obhájce titulu Agrofert Prostějov, který má v týmu i Tomáše Berdycha, počítá s dvacetiletou hvězdou pro finále. Soutěž vyvrcholí v sobotu 18. prosince právě v Prostějově.

"Wozniacká by měla být v Prostějově od pondělí a trénovat tam. Podle dohody by si měla zahrát jeden zápas a mělo by to vyjít na finále," řekl manažer prostějovského klubu Tomáš Cibulec na tiskové konferenci.

Dohoda o startu Wozniacké v týmu Prostějova se zrodila před měsícem za pomoci Davida Kotyzy, trenéra Petry Kvitové, která je rovněž členkou prostějovského klubu. "Známe se s Piotrem, tátou Caroline, delší dobu. Už když začínala, tak jsme se kamarádili a na turnajích jsme v kontaktu. A vzhledem k tomu, že jsem věděl, že bude trénovat v zimě v Evropě, tak nás napadla tahle možnost. Já mu to možnost nabídl a on na to slyšel. Doufám, že to klapne na sto procent," řekl Kotyza.

Petr Hutka, prezident asociace tenisových klubů:

"Myslím si, že extraliga díky naším špičkovým hráčům a řadě cizinců bude letos snad nejsilnější, která kdy byla."

Světová jednička hrála extraligu naposledy před třinácti lety, kdy za Prostějov nastoupila v roce 1997 Martina Hingisová a pomohla týmu k titulu. V rozhodující čtyřhře získala vítězný bod společně s Petrou Langrovou.

Extraliga se letos hraje po roční přestávce se zcela novým modelem a v nezvyklém prosincovém termínu. Začne 12. prosince v pražských skupinách v halách I. ČLTK a Sparty. Od 15. do 17. prosince bude pokračovat v Přerově a Prostějově, kde se pak odehraje i finále. "Po skončení soutěže novinku vyhodnotíme i se zástupci klubů. Pokud se osvědčí, tak u ní zůstaneme," řekl prezident Asociace tenisových klubů Petr Huťka. Loni se extraliga nehrála kvůli termínové kolizi s Davisovým pohárem, v němž český tým postoupil do finále.

Titul z roku 2008 obhajují tenisté Prostějova, kteří se vyzbrojili kvalitními hráči. Vedle Berdycha a Wozniacké mají na soupisce další zahraniční posily Andreje Golubjova z Kazachstánu (36. ve světovém žebříčku), Rusy Igora Andrejeva (79.) s Marií Kirilenkovou (20.) a nejlepšího slovenského tenistu Lukáše Lacka (79.). Sestavu doplní Jan Hájek, Jaroslav Pospíšil, deblista Lukáš Dlouhý, mladíci Robert Rumler s Jiřím Veselým. V záloze bude i bývalý nejlepší český tenista Jiří Novák. Ženskou část týmu tvoří ještě Lucie Šafářová s Petrou Kvitovou.

Program extraligy:

12.–14. prosince:

Semifinálová skupina A: I. ČLTK Praha (pořádající klub), Spartak Jihlava, Mariánské Lázně.

15.–17. prosince:

Finálová skupina A: Agrofert Prostějov (pořádající klub), Olymp Praha, vítěz semifinále A.

Finálová skupina B: TK Přerov (pořádající klub), TK Neridé, vítěz semifinále B.

18. prosince:

Finále: utkání vítězů finálových skupin v Prostějově.

Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy