Následuje
Golfista roku 2019

Štěpánek si na US Open zahraje finále ve čtyřhře

New York - Tenista Radek Štěpánek si po roce znovu zahraje o deblový titul na US Open. Český daviscupový reprezentant s Indem Leanderem Paesem porazili v semifinále favorizované americké bratry Mika a Boba Bryanovy 3:6, 6:3 a 6:4 a oplatili jim porážku z loňského finále. Světovým jedničkám navíc překazili možnost získat letos kalendářní Grand Slam.

Radek Štěpánek a Leander Paes
zdroj: ČTK

Štěpánek je v New Yorku ve finále už potřetí. Před rokem neuspěli s Paesem a před jedenácti lety prohrál v boji o titul s Jiřím Novákem. V nedělním finále se Štěpánek s Paesem střetnou s Rakušanem Alexanderem Peyou a Brazilcem Brunem Soaresem, nasazenými jako číslo dvě. "Mám velký respekt vůči bratrům Bryanovým, ale když hrajeme s Radkem, tak je možné cokoli. Je to jeden z nejlepších partnerů, které jsem kdy měl," řekl Paes v rozhovoru na dvorci.

V semifinále se Štěpánek s Paesem po ztrátě první sady zlepšili. Ind skvěle returnoval i hrál na síti a český tenista se k němu přidal. "Po prvním setu jsme trochu změnili taktiku a čekali jsme na šanci, která přišla a hned jsme ji využili. Taky jsme mnohem lépe returnovali," komentoval Štěpánek obrat v utkání. Ve druhém setu vzali dvakrát podání Bobu Bryanovi a ve třetím od stavu 0:1 získali pět her v řadě. Důležité bylo, když za stavu 4:1 odvrátil Štěpánek při svém podání tři brejkboly a od čtvrtého česko-indický pár zachránilo jestřábí oko, které ukázalo, že Štěpánek neudělal dvojchybu.

Bryanové sice ještě snížili na 4:5, ale pak šel podávat Štěpánek, začal esem z druhého servisu a utkání ukončil čistou hrou. Čtyřiatřicetiletý Štěpánek může vybojovat druhý grandslamový triumf v kariéře, loni s Paesem zvítězili na Australian Open. Bryanové letos opanovali Australian Open, French Open i Wimbledon a mohli se stát teprve druhým párem v historii, který získá všechny čtyři grandslamové tituly v jednom roce. Kalendářní Grand Slam získali jen Australané Ken McGregor a Frank Sedgman v roce 1951, sedmnáct let před začátkem profesionální éry tenisu.

Deblistky Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká se v semifinále střetnou se Serenou a Venus Williamsovými. Americké sestry vyřadily obhájkyně titulu a deblové jedničky Saru Erraniovou a Robertu Vinciovou z Itálie hladce 6:3 a 6:1. S Williamsovými české tenistky loni prohrály ve finále Wimbledonu a posléze i olympijských her v Londýně.

Tenisový turnaj US Open v New Yorku (tvrdý povrch, dotace 34,3 milionu dolarů):

Muži: Čtyřhra - semifinále: Paes, Štěpánek (4-Indie/ČR) - B. Bryan, M. Bryan (1-USA) 3:6, 6:3, 6:4.

Ženy: Čtyřhra - čtvrtfinále: S. Williamsová, V. Williamsová (USA) - Erraniová, Vinciová (1-It.) 6:3, 6:1.

 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy