Následuje
Brněnská laťka 2020

Šafářová v Budapešti titul nezískala, ve finále nestačila na Babosovou

Budapešť - Tenistka Lucie Šafářová na titul v halovém turnaji v Budapešti nedosáhla. Třicetiletá Češka ve finále prohrála za dvě hodiny a sedmnáct minut s nejvýše nasazenou domácí hráčkou Timeou Babosovou 7:6, 4:6 a 3:6.

Lucie Šafářová
zdroj: Twitter autor: @AustralianOpen

Díky účasti ve finále by se Šafářová, předloňská finalistka grandslamového Roland Garros, měla posunout o sedm míst na 40. příčku dvouhry žebříčku WTA. Šafářová hrála finále se zavázaným pravým stehenním svalem a v prvním setu zvládla obrat. Prohrávala 2:4, ale vynutila si tie-break, který získala poměrem 7:4.

Do druhé sady ale vstoupila ztrátou servisu a pak se dlouho nedokázala prosadit při kvalitním podání 33. hráčky světa. O druhý set proto přišla. V rozhodujícím setu už prohrávala Šafářová 2:5. Pak i za pomoci dvojchyby Maďarky sice snížila na 3:5, ale vzápětí si popáté neudržela servis.

Šafářová hrála o titul ve dvouhře na WTA poprvé od loňského pražského vítězství na antuce ve Stromovce. Finálovou bilanci si nyní zhoršila na 7:10. Za účast ve finále získala v Budapešti 180 bodů a 21 400 dolarů, v přepočtu 547 tisíc korun.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy