FIM Speedway Grand Prix Chorvatsko

Rosol prohrál v Paříži s obhájcem Ferrerem

Paříž - Lukáš Rosol vypadl na turnaji Masters v Paříži ve druhém kole. S obhájcem titulu a světovou trojkou Davidem Ferrerem ze Španělska prohrál za hodinu a půl po třísetové bitvě 0:6, 6:2 a 3:6.

Rosol sice v prvním setu dostal od favorizovaného soupeře "kanára", ve druhé sadě se však zlepšil a s přehledem ji získal pro sebe. Nadějně začal 44. hráč světa i rozhodující set, do něhož vstoupil úspěšným brejkem, pak ale sám ztratil třikrát za sebou podání a Ferrer už vedení udržel.

Osmadvacetiletý Rosol tak promarnil šanci připsat si třetí výhru nad tenistou z nejlepší desítky ATP v kariéře. V roce 2011 porazil na Roland Garros tehdejší osmičku Rakušana Jürgena Melzera, loni se postaral o senzaci ve Wimbledonu, kde vyřadil dvojku Španěla Rafaela Nadala.

V hale Bercy se představí i česká jednička Tomáš Berdych. Vítěz turnaje z roku 2005 měl v prvním kole volno a ve druhém nastoupí proti Pablu Andújarovi ze Španělska.