Po Djokovičovi je ve Vídni ve čtvrtfinále i dvojka Thiem
Po světové tenisové jedničce Srbu Novaku Djokovičovi postoupil na halovém turnaji ve Vídni do čtvrtfinále i druhý nasazený Rakušan Dominic Thiem, který si bez problémů poradil s Chilanem Cristianem Garínem. Dál jdou i Rusové Daniil Medveděv a Andrej Rubljov, naopak vypadla turnajová trojka Řek Stefanos Tsitsipas.

Obhájce titulu Thiem při výhře 6:3, 6:2 ani jednou nečelil soupeřově brejkbolu, zatímco sám využil tři ze sedmi. Čtvrtý nasazený Medveděv sice proti Kanaďanovi Vasku Pospisilovi ztratil první set, ale poté skóre obrátil.
Nejsnazší cestu mezi posledních osm měla turnajová pětka Rubljov, neboť jeho soupeř Ital Jannik Sinner utkání po pouhých třech gamech skrečoval. Ve čtvrtfinále se Rubljov střetne s Thiemem, Medveděv narazí na Jihoafričana Kevina Andersona.
Posledním čtvrtfinalistou se stal Bulhar Grigor Dimitrov, který po více než dvou hodinách zdolal Tsitsipase 6:7, 6:4, 6:3. V tie-breaku úvodní sady sice Dimitrov za stavu 5:0 prohrál sedm míčů v řadě a tím i celý set, ale nakonec zápas obrátil. Jeho příštím soupeřem bude Brit Daniel Evans.