Lyžování ČR 2024

Plíškovou zastavila v Istanbulu ve čtvrtfinále Wozniacká

Istanbul - Karolína Plíšková dohrála na turnaji v Istanbulu ve čtvrtfinále. Nejvýše nasazené Dánce Caroline Wozniacké podlehla 1:6, 6:3, 2:6. Tři sety sehrála s bývalou světovou jedničkou i v předchozích dvou vzájemných zápasech, v nichž také neuspěla.

V prvním setu Plíšková prohrávala už 0:5. Pak sice získala první game, ale sadu ztratila hladce za 20 minut. Druhý set rozhodla dvaadvacetiletá česká tenistka v osmém gamu jediným úspěšným brejkem v tomto dějství. Na povedenou pasáž však nedokázala navázat, ve třetí sadě jí Wozniacká dvakrát sebrala servis a po hodině a 41 minutách zvítězila.

Wozniacká si zahraje o první letošní finálovou účast s Francouzkou Kristinou Mladenovicovou. Ve druhém semifinále se utkají šestnáctiletá Chorvatka Ana Konjuhová a druhá nasazená Italka Roberta Vinciová.