Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Španělsko - Portugalsko

Plíšková nezlomila negativní bilanci se Svitolinovou a otevřela Turnaj mistryň porážkou

Po nedělním nezdaru Petry Kvitové vstoupila neúspěšně do Turnaje mistryň i Karolína Plíšková. Sedmadvacetiletá tenistka prohrála s obhájkyní titulu Elinou Svitolinovou 6:7 a 4:6. Před ukrajinskou rivalkou se musela sklonit už počtvrté za sebou. V dalším zápase Fialové skupiny sedmadvacetiletou Češku čeká ve středu vítězka US Open Bianca Andreescuová z Kanady, která nevyužila mečbol a se Simonou Halepovou z Rumunska prohrála 6:3, 6:7, 3:6.

Karolína Plíšková na Turnaji mistryň
zdroj: REUTERS autor: Aly Song

"Bohužel se proti top hráčkám dost často stává, že hraju dobře, ale prohraju. Tak to je. Myslím, že jsem neudělala moc věcí špatně, bylo to o pár míčích," řekla na webu iDnes.cz Plíšková.

Utkání odstartovala česká hráčka dobře a ujala se vedení 2:0, ale Svitolinová vyrovnala a o vítězce prvního setu musel rozhodnout až dramatický tie-break. V něm měla nakonec Ukrajinka navrch, a i když česká hráčka odvrátila šest setbolů, obhájkyně titulu sedmý proměnila a slavila po nejdelší zkrácené hře roku (14:12).

"Dostala jsem se z několika setbolů a sama je taky měla, pak to pro hlavu bylo těžké. V tie-breaku prakticky neudělala chybu. Buď jsem to já zabila, nebo zkazila. Měla jsem to pocitově ve svých rukou, bohužel to nevyšlo," litovala Plíšková.

Rozjeté Svitolinové následně vyšel i vstup do druhého dějství, jenže ani ona náskok 2:0 neudržela. Plíšková sice za stavu 3:3 opět ztratila podání, nicméně šanci znovu vyrovnat měla, když při skóre 4:5 vedla 40:15. Ani jeden brejkbol ale nevyužila a soupeřka zápas při prvním mečbolu po necelých dvou hodinách ukončila.

Je nám líto, video expirovalo.
Plíšková podlehla na úvod Turnaje mistryň Svitolinové

Plíšková tak stejně jako před rokem ve skupině Turnaje mistryň na Svitolinovou nestačila. "Karolína má skvělý servis, ale je zde o něco pomalejší povrch, takže jsem měla trochu víc času zareagovat. To mi docela pomohlo," řekla Svitolinová.

"Trochu zklamaná jsem - pocit mám celkem dobrý a bohužel to nevyšlo, což je asi ta nejhorší možná kombinace. Na druhou stranu je na čem stavět. Je tam spousta věcí, které si můžu vzít do dalšího zápasu. Jsem víc v klidu díky tomu, že můj tenis má docela slušnou úroveň. Může se stát cokoli: buď vyhraju další dva zápasy, nebo pojedu na dovču," dodala Plíšková.

Ve druhém utkání Fialové skupiny Halepová zvládla třísetovou bitvu s Andreescuovou, přestože ve druhé sadě za stavu 5:6 čelila při vlastním podání mečbolu. Finalistka Turnaje mistryň z roku 2014 ale srovnala, uspěla ve zkrácené hře a ve třetím setu už měla navrch.

Tenisový Turnaj mistryň v Šen-čenu v Číně (tvrdý povrch):

Dvouhra - Fialová skupina:
Svitolinová (8-Ukr.) - Karolína Plíšková (2-ČR) 7:6 (14:12), 6:4, Halepová (4-Rum.) - Andreescuová (5-Kan.) 3:6, 7:6 (8:6), 6:3.

Čtyřhra - Červená skupina:
Babosová, Mladenovicová (3-Maď./Fr.) - Čchan Jüng-žan, Čchan Chao-čching (5-Tchaj-wan) 6:2, 5:7, 10:6.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy