Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokol žije

Pála zveřejnil nominaci na Fed Cup. Nechybí Kvitová ani Benešová

Praha – Český tým pro první kolo Fed Cupu proti Německu vytvoří Petra Kvitová, Iveta Benešová, Lucie Hradecká a Barbora Záhlavová-Strýcová. Čtveřici tenistek, která zahájí 4. a 5. února ve Stuttgartu cestu za obhajobou loňského triumfu, nominoval v dějišti Australian Open kapitán Petr Pála.

Český tým slaví vítězství ve Fed Cupu
zdroj: ČTK/AP

"Všechny jsem viděl, se všemi jsem mluvil a rozhodl se podle aktuální formy," sdělil ČTK prostřednictvím Karla Tejkala z České sportovní kapitán úřadujících šampionek. "Nebylo to lehké rozhodování, protože k dispozici bylo minimálně osm hráček," dodal Pála. Sestavu navrhl výkonnému výboru Českého tenisového svazu, její schválení by měla být formalita.

Oproti sestavě z listopadového finále proti domácímu Rusku chybí v družstvu Lucie Šafářová, jež na úvodním grandslamu vypadla hned v prvním kole, a deblistka Květa Peschkeová, jež ukončila reprezentační kariéru. Pátou hráčkou v Moskvě, která tehdy do hry nezasáhla, byla Klára Zakopalová.

K hlavnímu pilíři týmu Kvitové se tak opět vrací Benešová, jež v Melbourne prošla stejně jako před rokem do osmifinále. V loňském roce si po dvouleté pauze vysloužila nominaci až pro semifinále proti Belgii a hrála v něm rozhodující čtyřhru společně se Záhlavovou-Strýcovou. Ta tehdy proti Belgičankám dostala přednost v singlech. Ve finále v Rusku hrály v rozhodující čtyřhře Peschkeová s Hradeckou.

Fedcupový tým se do nového ročníku vydá i s jednou změnou v realizačním týmu, protože osobního kouče Kvitové Davida Kotyzu nahradil v pozici reprezentačního trenéra David Kunst. Kotyza se po loňské úspěšné sezoně domluvil s Pálou na odchodu z časových důvodů a bude se nyní naplno věnovat přípravě wimbledonské vítězky. Jeho místo zaujal pětačtyřicetiletý šéftrenér TK Sparta Praha a bývalý kouč například Šafářové a Zakopalové.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy