Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Následuje
Touchdown

Odvrácené brejkboly i 13 es. Menšík vstoupil do Masters v Torontu vítězně

Jakub Menšík úspěšně vstoupil do turnaje Masters v Torontu. Američana Tristana Boyera porazil osmnáctý hráč světa a nejvýše postavený Čech v žebříčku 6:4, 6:4. Soupeře ze druhé stovky zlomil vždy v závěru setů, odvrátil všech sedm brejkbolů a dal 13 es.

Jakub Menšík
zdroj: Reuters autor: Susan Mullane

Menšík senzačně v březnu vyhrál jiné Masters na tvrdém povrchu v Miami a oslavil premiérový titul na okruhu ATP. V Kanadě odehrál první zápas od Wimbledonu, na tamní trávě pro něj bylo konečnou třetí kolo.

Proti Boyerovi, jenž byl rozehraný z kvalifikace, splnil roli favorita za hodinu a půl. První set získal až při šestém setbolu, kdy poprvé sebral americkému soupeři servis. Druhou sadu začal dvěma esy, ale velký tlak se mu nepovedlo získat. Boyera nicméně zdolal ve dvou setech.

Navázat na Menšíka se pokusí Jiří Lehečka, jehož čeká jiný Američan Mackenzie McDonald. Z turnaje už vypadli Tomáš Macháč i Dalibor Svrčina.

Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Soupeřem Menšíka bude Davidovich
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články