Následuje
ČP v basketbalu

Navrátil: V semifinále bych chtěl hrát i s Berdychem

Tokio – S předstihem mohli čeští tenisté upřít své myšlenky k září. Potřetí za sebou si totiž zahrají semifinále Davisova poháru a drží naději na vítězný hattrick. Po výhře v Japonsku by tenisté raději jeli k duelu o finále do Německa než do Francie. "Určitě by bylo příjemnější jet do Německa, protože si myslím, že Francie je o trošku silnější," řekl kapitán Jaroslav Navrátil. Ten by chtěl semifinále hrát v nejsilnějším složení, tedy i s pátým hráčem světa Tomášem Berdychem, který v Tokiu chyběl.

Jaroslav Navrátil
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

"Semifinále a finále je vždy těžší a člověk musí mít kádr kompletní," řekl Navrátil. "Nechci předbíhat, i bez Tomáše by šance byly, ale já budu rád a pevně tomu věřím, že se s Tomášem domluvíme a do Německa nebo do Francie poletíme v plné sestavě," dodal Navrátil. "Kdyby Tomáš hrál v semifinále, tak je další finále hratelné. Neříkám, že bez něj by to nešlo, ale s Tomášem by to bylo určitě snazší," připojil se i Lukáš Rosol.

Berdych byl spolu s Radkem Štěpánkem strůjcem triumfů v uplynulých dvou letech a za jedenáct sezon vynechal v soutěži jen dva zápasy. Po únorové výhře v 1. kole nad Nizozemskem se ale z účasti ve čtvrtfinále omluvil, protože se soustředí na individuální kariéru. "Máme na to pět šest měsíců a uvidí se, jak bude Tomášova sezona probíhat. Budou odehrány všechny grandslamy a on bude vědět, jak na tom je směrem k Turnaji mistrů. Určitě neřekl poslední slovo," míní Navrátil.

Štěpánek s Lukášem Rosolem zvládli v Japonsku roli favoritů poté, co domácím kvůli zranění chyběl osmnáctý hráč světa Kei Nišikori. "Každý tým potřebuje trošku štěstí," řekl Štěpánek. Také on by na semifinále přivítal v týmu Berdycha. "Samozřejmě je obrovský rozdíl hrát s Tomášem a bez Tomáše. Byla by to obrovská ztráta, kdyby nehrál, ale náš tým je dost silný, aby postoupil jako tady. Když budeme hrát v nejsilnějším složení, tak šanci znovu určitě máme," řekl Štěpánek.

V 35 letech je Štěpánek jedním z nejstarších hráčů v soutěži, ale o konci v reprezentaci neuvažoval. "Pro mě je Davis Cup srdcová záležitost a těžko bych kousal se jenom dívat, jak kluci bojujou. Mě to baví a tyhle emoce na turnajích nezažijeme," uvedl Štěpánek. Zároveň děkoval fanouškům, kteří jezdí s týmem po světě. "Zaslouží si, abychom jim dělali radost, dokud můžeme, a o to se snažíme."

K semifinále tenisté pojedou buď do Německa, nebo do Francie. Blíž k postupu mají zatím Němci, kteří i v oslabené sestavě vedou ve Francii 2:0. "Je to překvapivé, ale ještě není konec. Němci mají šanci, ale Francie je natolik silná, že to ještě může otočit," uvažoval Navrátil. "Raději bych si přál Německo, mají kvalitní tým, ale je to blíž k nám a víc lidí nás přijede podpořit. Ale asi vyhraje Francie 3:2," řekl Rosol. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy