Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Evropská liga UEFA

Navrátil: Máme jednu z posledních šancí vyhrát

Praha - Kapitán Jaroslav Navrátil s tenisty Tomášem Berdychem a Radkem Štěpánkem tuší, že v tomto složení mají jednu z posledních šancí získat slavnou salátovou mísu za triumf v Davisově poháru. K možnosti hrát letos o titul potřebují příští týden porazit v semifinále Argentinu v Buenos Aires.

Radek Štěpánek si vysloužil gratulaci od nehrajícího kapitána
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Navrátil se při cestě do New Yorku na US Open sešel s Berdychem i Štěpánkem a shodli se, že udělají maximum, aby měli šanci pomýšlet na výhru. "Řekli jsme si, že se pokusíme hrát finále, protože ta šance hrát o titul doma, to by byl takový bonbonek pro tuhle naši partu," řekl Navrátil před odletem do Argentiny.

Pokud Češi nad Juanem Martínem del Potrem a spol. od pátku do neděle zvítězí, hráli by finále proti Španělsku nebo USA. Očekává se, že Španělé na domácí půdě Američany porazí, a v tom případě by se o titul hrálo v Česku.

Češi jsou v Davisově poháru s kapitánem Navrátilem a dvojicí Berdych a Štěpánek úspěšní od baráže v roce 2007, ve které doma porazili Švýcary. O rok později vypadli ve čtvrtfinále, ale v roce 2009 dovedli tým poprvé po 29 letech do finále, ve kterém podlehli v Barceloně Španělsku, a další rok se znovu probojovali do semifinále.

Nyní jsou tenisté třetí v daviscupovém žebříčku a znovu mezi nejlepší čtveřicí prestižní soutěže. "Máme jednu z posledních šancí to vyhrát," řekl Navrátil. Štěpánek za rok oslaví 35. narozeniny a jeho tenisový čas se pomalu chýlí ke konci. "Při vší úctě k Radkovi, hrát tři dny po sobě, to je neskutečné vypětí fyzické i psychické, takže teď uděláme pro finále maximum," vyhlásil Navrátil.

Štěpánek hrál v Davisově poháru poprvé už v roce 2003 proti Rusku ještě v týmu s Jiřím Novákem, Martinem Dammem a Cyrilem Sukem, kteří už dávno s kariérou skončili. Má za sebou celkem patnáct klání týmu a bilanci 23 výher a 11 proher.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy