BBV po 25 letech

Menšík proměnil v Praze finálový debut v první titul na challengeru

Sedmnáctiletý tenista Jakub Menšík získal na antuce v Praze první titul v kariéře na challengeru. Vítěz pěti turnajů ITF porazil při debutu ve finále této kategorie šestého nasazeného Němce Dominika Koepfera 6:4, 6:3 a slaví nejcennější trofej.

Jakub Menšík slaví v Praze premiérový titul

Menšíkovi aktuálně patří 333. místo v pořadí ATP a na Spartě startoval na divokou kartu. Na úvod turnaje loňský finalista juniorky na Australian Open vyřadil nasazenou jedničku a 112. hráče světa Radua Albota z Moldavska, v 1. kole uspěl jako jediný z Čechů a postupně přidal další tři výhry.

Ve finále s Koepferem, který je v žebříčku o téměř dvě stě míst výš, sice přišel jako první o podání a pohrával 2:4, okamžitě ale dokázal zareagovat. Ziskem čtyř gamů v řadě vyhrál první set a ve druhém už byl na servisu suverénní. Bývalému 50. tenistovi světa sebral dvakrát podání a po hodině a 19 minutách proměnil třetí mečbol.