Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Mattekovou-Sandsovou čeká po vážném zranění kolena operace. Věří však v návrat

Londýn – Vykloubenou čéškou na pravém koleni a přetrženým češkovým vazem skončil pro Bethanii Mattekovou-Sandsovou pád během Wimbledonu. Americkou hráčku, která společně s Lucií Šafářovou tvoří nejlepší ženský pár ve čtyřhře, tak čeká operace a dlouhá pauza. Dvaatřicetiletá hráčka však doufá, že se brzy na kurty vrátí.

Zraněnou Bethanii Mattekovou-Sandsovou odnáší na Wimbledonu do sanitky
zdroj: ČTK/Panoramic/ autor: Antoine Couvercelle

Světová deblová jednička oznámila rozsah poranění v přímém přenosu na sociálních sítích a poděkovala všem za podporu. Z Londýna v neděli odcestuje do New Yorku.

"Chvilku budu mimo (tenisové dění). Děkuji všem přátelům a fanouškům za podporu. Dostanu se z toho," řekla Matteková-Sandsová v krátkém vystoupení, během něhož i plakala. Slova díků věnovala také deblové partnerce Lucii Šafářové, s kterou vyhrály pět grandslamových vavřínů a v Londýně měly útočit na takzvaný "Bucie Slam", čtvrtý titul z turnajů velké čtyřky v řadě.

Je nám líto, video expirovalo.
Matteková-Sandsová podstoupí operaci, na kurty se chce po pauze vrátit

Matteková-Sandsová se zranila na začátku třetí sady čtvrtečního utkání druhého kola dvouhry s Rumunkou Soranou Cirsteaovou. Při náběhu na síť uslyšela prasknutí a pak se skácela k zemi. "Nejradši bych se na nohu ani nekoukla, ale strašně to tlačilo a koukla jsem se. První, co jsem si pomyslela, že je koleno vykloubené nebo zlomené. Justin (manžel) mi říkal, ať se na nohu nekoukám, ale už bylo pozdě," řekla.

V bolestech zoufale volala o pomoc. "Myslela jsem, že se zblázním. Byla to velká bolest, jedna z nejhorších, co jsem v kariéře zažila, a už jsem pár zranění měla," řekla Matteková-Sandsová, jež si poranila již jednou operované koleno. "Na záznam jsem se pochopitelně nekoukala. Ani jindy nevyhledávám, když se zraní někdo jiný," řekla olympijská vítězka z Ria ve smíšené čtyřhře.

Zhruba 20 minut byla ošetřována přímo na kurtu. První u ní byla Cirsteaová a snažila se ji utišit. "Sorana neřešila, že jsme uprostřed zápasu, a zachovala se jako kamarádka. Hodně to pro mě znamená. Je skvělá," řekla dvaatřicetiletá Matteková-Sandsová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy